loš dan /

Težak poraz od Slovenije: u 21 minutu Kauboji nisu uspjeli zabiti pogodak

U drugom dijelu hrvatski rukometaši su se propisno osramotili, čak 21 minutu, odnosno u razdoblju od 37. do 58. minute, nisu uspjeli zabiti pogodak

9.1.2016.
19:28
Petar Glebov/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u subotu je u prijateljskoj utakmici, u okviru priprema za EP u Poljskoj, u Kopru doživjela težak poraz od Slovenije sa 17-32 (12-14).

o tehničkim greškama /

Izbornik Babić: 'Nakon teškog poraza trebamo izvući pouku'

U prvom poluvremenu "kauboji" su donekle uspjeli parirati Sloveniji, koju vodi trener PPD Zagreba Veselin Vujović, i na odmor su otišli sa samo dva gola zaostatka (12-14).

No, u drugom dijelu hrvatski rukometaši su se propisno osramotili, čak 21 minutu, odnosno u razdoblju od 37. do 58. minute, nisu uspjeli zabiti pogodak. Slovenci su drugo poluvrijeme dobili sa 18-5.

Manuel Štrlek sa 4 i Zlatko Horvat sa 3 gola bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok su Slovence predvodili Gašper Marguč sa 7 i Dragan Gajić sa 6 pogodaka.

Treba napomenuti da je dan ranije Hrvatska u Ivanić Gradu svladala Sloveniju sa 31-30 (15-13).

SLOVENIJA: Skok, Škof, Lesjak, Zarabec 2, Marguč 7, Kavtičnik, Dolenec 2, Cingesar 2, Skube 2, Poteko, Cehte, Miklavčič 2, M. Žvižej 4, L. Žvižej 1, Blagotinšek 1, Gaber, Zorman, Razgor, Bombač 1, Gajić 6, Mačkovšek 2.

HRVATSKA: Stevanović, F. Ivić, Alilović, Marić 2, Kopljar 2, Gojun, Horvat 3 (3), Karačić 2, Kozina, Š. Ivić, Štrlek 4, Čupić, Kovačević, Mamić, Šebetić 1, Slišković 2, Cindrić, Brozović 1.

SEDMERCI: Slovenija 4-4, Hrvatska 3-4
ISKLJUČENJA: Slovenija 8 minuta, Hrvatska 4 minute.
ARENA BONIFIKA: 3.200 gledatelja