PRIPOMOGLA I FURIJA / Talijani teškom mukom do četvrtfinala!

U susretu 3. kola C skupine EURA u Poznanju su nogometaši Italije svladali Irsku sa 2:0 (1:0). Italija je prošla u četvrtfinale, dok je Irska već ranije otpala. Strijelci za Italiju bili su Antonio Cassano (35) i Mario Balotelli (90).

18.6.2012.
23:27
PIXSELL

Talijani su od početka imali inicijativu, dosta udaraca prema golu, ali bez pravih prigoda. Tek u 31. minuti Di Natale puca sa desetak metara, a St. Ledger blokira šut.

Ipak, u 35. minuti Italija je povela nakon kornera kojeg je izveo Pirlo, a Cassano je glavom pospremio loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Talijani su ponovno fizički pali, kao i u prethodne dvije utakmice. Irci su imali puno prekida, što slobodnjaka, što kornera, ali niti jednom nisu ozbiljnije ugrozili vratara Buffona. Pobjedu Italije potvrdio je Balotelli pogotkom u 90. minuti, i to opet nakon kornera.