osuđenik iz slučaja lora /

Supruga i odvjetnik tvrde da je uhićen Emilio Bungur, sa suda to demantiraju

Image
Foto: Dusko Jaramaz/PIXSELL

Supruga i odvjetnik Emilija Bungura, osuđenog za ratni zločin u splitskoj Lori 1992. godine, izjavili su u ponedjeljak kako je Bungur nakon deset godina bijega u subotu uhićen na šibenskom području, no uhićenje su demantirali sa splitskog Županijskog suda

24.8.2015.
14:14
Dusko Jaramaz/PIXSELL
VOYO logo

Emilio Bungur (55) je zbog ratnog zločina nad civilima u slučaju Lora 1 2007. pravomoćno osuđen na šest godina zatvora, a u slučaju Lora 2 optužen je za ratni zločin nad ratnim zarobljenicima i suđenje je u tijeku. Hrvatskom je pravosuđu nedostupan već jedanaest godina.

Jagoda Bungur poslala je priopćenje medijima u kojem navodi kako je njezin suprug uhićen u subotu u Šibeniku te da ga je policija odvela u splitski zatvor. Uvjerena u njegovu nevinost, istaknula je kako se u slučaju Lora ruši ustavno-pravni poredak, ali da tužitelji i suci unatoč tome nastavljaju s nezakonitim sudovanjem i "gaženjem temeljnih prava" njezina supruga.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zabrinutost za Bungurov život izrazio je i njegov branitelj Vinko Burazer, pogotovo stoga, kako je izjavio Hini, što splitske pravosudne institucije demantiraju njegovo uhićenje.

Burazer je kazao kako je Emilio Bungur bio praćen duže vremena. "Prilikom subotnjeg uhićenja se nalazio sa svojom suprugom Jagodom kada su ga uhapsili službenici Odjeljenja za potrage iz Zagreba. Prvo je odveden u Šibenik, a nakon toga u Split. Njegovu suprugu su u subotu zvali iz šibenskog zatvora da mu donese odjeću i novce. To je ono što ja znam. S obzirom na negiranje njegova uhićenja od strane pravosudnih organa iskreno sam zabrinut za njegov život", kazao je Burazer.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Glasnogovornik splitskog Županijskog suda Damir Romac demantirao je uhićenje Emilija Bungura, rekavši kako je takva informacija netočna, jer vjeruje da bi informaciju o uhićenju prvi doznali na sudu.

Prošle godine je na splitskom Županijskom sudu počelo suđenje u slučaju Lora 2. Za ratni zločin nad ratnim zarobljenicima 1992. optužnica tereti upravitelja Vojno-istražnog centra Lore Tomu Duića, koji je također u bijegu, njegova zamjenika Tončija Vrkića te stražare Anđelka Botića, Emilija Bungura i Antu Gudića.

Svi optuženici već su pravomoćno osuđeni u postupku Lora 1 za zločine nad civilima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo