Cijeli je Split pod ledom, po pločnicima se uopće ne može hodati, ljudi padaju kao kruške. Splitska bolnica puna je ozlijeđenih.
"Zatrpani smo pacijentima, mislim da ćemo donijeti odluku da se ovi iz Splita pošalju kućama, a da u bolnici ostanu samo ovi iz okolnih gradova. Ako se ulice ne očiste i ako se ovakvo stanje nastavi, svih 1.500 kreveta bit će popunjeno prijelomima", poručuje Dujomir Marasović, ravnatelj KBC-a Split.
Iz bolničke kuhinje, kaže, prosuto je 300 kilograma soli na bolnički ulaz.
Marasović, koji je i šef splitskog HDZ-a, ogorčen je gradskom vlašću koja nije očistila grad.
"Najbolje bi bilo da civilna vlast preda vlast vojsci", kaže.
Kataklizma od klizanja
U Splitu više nije opća opasnost i elementarna nepogoda, nego prava kataklizma. Prema riječima profesora doktora Vedrana Radonića, predstojnika Klinike za kirurgiju KBC-a Split, stanje se iz trena u tren pogoršava. Zaustavljeni su svi hladni prijami, odnosno operacije da bi se mogli osigurati kreveti pacijentima s lomovima. Po ulicama se ne može hodati, te je primljeno 30-ak novih pacijenata s raznoraznim lomovima.
Nastave u splitskim školama nema ni danas, a rektor Sveučilišta uputio je preporuku dekanima fakulteta da ne održavaju ispite.
Iz Zagreba je u pomoć Splitu krenuo jedan stroj za raščišćavanje snijega. Polako se uspostavljaju linije javnog gradskog prijevoza, a zračni i pomorski promet odvijaju se redovito.
Bez struje je pola otoka Brača zbog oštećenja dalekovoda od Nerežišća do Pučišća. Najgora je situacija još uvijek na području Imotske krajine, koja je odsječena, a prijeti i opasnost da ostane bez struje.