Replicirao mu je drugi gost u emisiji, ekonomski analitičar Velimir Šonje, rekavši kako su u Hrvatskoj ipak zadržani elementi socijalne države.
Plaće u državnom sektoru - 12 posto BDP-a
"Unatoč padu proizvodnje imamo konstantno prilagođavanje mirovina, zdravstveni sustav i dalje funkcionira jednako kao i prije pet šest godina, a i imamo i socijalnu politiku. Problem je što nemamo gospodarski rast", ustvrdio je Šonje.
Iako se, kazao je Šonje, u Hrvatskoj mijenjao Zakon o radu, u usporedbi s drugim europskim zemljama on je prosječan po pitanju zaštite radnika. Ribić mu je odgovorio da je kod nas značajno smanjen koeficijent radničkih prava.
Šonje je pak ustvrdio da se u Hrvatskoj za plaće zaposlenih u državnom sektoru izdvaja 12 posto BDP-a, po čemu smo gotovo u europskom vrhu.
"Libertarijanci potkopavaju socijalnu državu"
Ribić je kazao kako su najmanje plaće onih s visokom stručnom spremom u sektoru obrazovanja i znanosti, te da se javni dug može riješiti rezanjem plaća ili povećanjem proizvodnje.
Na pitanje komentatora u emisiji Igora Zidića kako to da su javne službe svih ovih godina bile zbrinute što se tiče plaća, a nasuprot radnicima u tvornicama kojima se iste ne isplaćuju, Ribić je kratko ustvrdio: "U ovom vremenu je izgleda ipak bolje u državnoj službi".
Dodao je da oni koji šire libertarijanske ideje potkopavaju socijalnu državu i socijalne stečevine europske civilizacije. Upravo iz tog razloga se, kaže, usprotivio imenovanju Davora Huića savjetnikom premijera Tihomira Oreškovića.