Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
prljava posla /

Šibenska odvjetnica prevarila svoje klijente prešutivši im izvansudsku nagodbu, a državu oštetila za 45 tisuća kuna

Odvjetnica je bila opunomoćenik brata i sestre koje je zastupala te se izvansudski nagodila s osiguravajućom kućom bez njihova znanja i suglasnosti

VOYO logo
VOYO logo

Šibenska 47-godišnja odvjetnica osumnjičena je da je zlorabila povjerenje 53-godišnjaka i 55-godišnjakinje tako da ih nije obavijestila o izvansudskoj nagodbi vrijednoj 310 tisuća kuna te da je utajila porez i oštetila Republiku Hrvatsku za nešto manje od 45 tisuća kuna, izvijestili su jutros iz šibenske policije, piše Šibenski portal. 

Odvjetnica je bila opunomoćenik brata i sestre te se izvansudski nagodila s osiguravajućom kućom bez njihova znanja i suglasnosti. To je napravila s ciljem zadržavanja za sebe odštete od 310 tisuća kuna. Temeljem te nagodbe 2012. godine je na bankovni račun odvjetnice uplaćen iznos o kojem ona nije obavijestila brata i sestru. Nakon saznanja oštećenih, ona im je na njihovo inzistiranje isplatila djelomičan iznos.

Policija je istragom utvrdila kako odvjetnica nije evidentirala taj novac u svojim poslovnim knjigama kako bi izbjegla plaćanje poreza.

Protiv 47-godišnje odvjetnice podnesena je kaznena prijava.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike