Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NEPOPRAVLJIVA GREŠKA /

Šeks progovorio o najvećoj mrlji svoje karijere

'Jedna od onih loših strana, mrlja hrvatske politike, za koju je osjećam i osobnu odgovornost je ta što nisam uspio u svojim nastojanjima i kada sam bio potpredsjednik Vlade dvije godine, '93.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Nakon 25 godina, HDZ-ovac Vladimir Šeks podnio je ostavku na mjesto zastupnika u Hrvatskom saboru i objavio kako prelazi na mjesto savjetnika u Uredu predsjednice Republike.

Kaže da nije riječ o nagloj odluci, već da se već duže vrijeme pripremao za povlačenje iz politike.

"Moja odluka nije došla iznenada jer sam se već dugo pripremao za povlačenje iz aktivne politike, s prve crte i tražio sam mirniju luku. Tu se susrela i moja želja i želja predsjednice države i vodstvo HDZ-a. Meni ove godine ističe već 73 godina i složili smo se da je vrijeme da u politiku uđu mlađi, svježa krv", kazao je Šeks za RTL.

Šeks misli da se Hrvatska ne treba bojati za svoju političku budućnost.

"Svaka generacija je u nekoj povijesnoj epohi izvršila svoju zadaću, neki manje uspješno, neki više, ali Hrvatska je uvijek išla naprijed", optimističan je.

Nije uspio Hrvate zaštititi od grabeža

U ne baš tako lijepom tonu govori o pretvorbi, pljački i privatizaciji koje su opustošile zemlju.

Priznao je da snosi dio odgovornosti za ono što je bilo loše: "Ja osjećam odgovornost jer sam bio na odgovornim pozicijama i ne može se izbjeći odgovornost i za loše strane hrvatske politike. Jedna od onih loših strana, mrlja hrvatske politike, za koju je osjećam i osobnu odgovornost je ta što nisam uspio u svojim nastojanjima i kada sam bio potpredsjednik Vlade dvije godine, '93. i '94 godine, stvoriti one zaštitne, kontrolne mehanizme koji bi zaštitili Hrvate od grabeža i mahinacija koji su urađeni u privatizaciji. Tada sam naišao na žestoki otpor, bio sam proglašen boljševikom, gušiteljem slobode poduzetništva. To su bili vrlo sofisticirani zaštitni mehanizmi kojima bi se onemogućilo da se iz šupljeg prelijeva u prazno".

Savjeti po potrebi

Na pitanje što će raditi u uredu predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, odgovorio je: "Ja sam njen posebni savjetnik za ustavno-pravna pitanja. Kada me predsjednica bude trebala, ili kada ja osjetim potrebu da joj nešto sugeriram ili savjetujem, onda ću ja to i učiniti. Davat ću joj određene savjete, a ona će odabrati hoće li te savjete prihvatiti ili ne.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike