Od vukovarske bolnice do memorijalnog groblja, u koloni dugoj više od tri kilometra tisuće ljudi iz Hrvatske i inozemstva došle su odati počast žrtvama nepokorenog grada. Gošća RTL-a Danas je razaranje grada provela u podrumu, a danas u Vukovaru gradi uspješnu poslovnu priču.
Sandra Gašparić u vrijeme rata imala je 16 godina, a danas je kulinarska blogerica i turistički vodič.
''Bila sam najmlađa u podrumu. Kako je odmicalo vrijeme, hrane je bilo sve manje. Pronašli smo veliku kantu brašna i malo svinjske masti. Svi smo se skupili i odlučili da bi nešto trebalo napraviti od toga. Sjetila sam se uštipaka koji se rade od brašna, malo soli i vode. Od tad su ti uštipci postali highlight svakog dana'', ispričala je Gašparić.
U ovo vrijeme, sva sjećanja se uvijek vraćaju, svjedoči Gašparić. Teško je o tim emocijama i pričati, ali ta tri mjeseca bila su prepuna zajedništva.
''Bili smo susjedi i poznanici. Morali smo funkcionirati kao velika obitelj. Bilo je i smijeha i viceva. Morali smo živjeti na taj način u pozitivnom razmišljanju'', kazala je Gašparić.
Morala je pobjeći iz Vukovara. Neko vrijeme živjela je u Čakovcu. Danas ima troje djece i osim vođenja kulinarskog bloga radi kao turistički vodič i otkriva tajne grada.
''Turistički posao obožavam, osim mog kuhanja koje me zdržava u
stanu, ovo mi je jedan pravi bijeg. Vukovar obožavam, zato
smo se i vratili. Drago mi je kad ljudima mogu reći nešto više o
tom gradu. Većina turista dolazi u memorijalni
obilazak i to je naravno u redu'', kazala je Gašparić.
Kaže kako mnogi ne znaju da je priča s mostovima u Vukovaru krenula još od Osmanskog carstva. Sulejman Veličanstveni napravio je most u Vukovaru.