Prosvjednici poklanjaju Bandiću ogromnu skulpturu

9.2.2010.
15:54
VOYO logo

Naime, aktivisti u toj ulici već pet dana s građanima dežuraju u kontejnerima dugim 12 metara, a do sada je dežuralo više od 300 ljudi. Iz nemoći što ih skupa s kontejnerima ne uspijeva maknuti s javne površine, šef Gradskog ureda za komunalne poslove Davor Jelavić u medijima je zavapio kako se prosvjednici protiv projekta Cvjetni služe metodama kakve su koristili četnici 1991. godine.

arti-201002050140006Grad Zagreb jučer je rješenjem odbio zahtjev udruga za postavljanje tih kontejnera, odnosno info točaka u pješački dio Varšavske ulice s obrazloženjem da je ta površina rezervirana za početak radova Hoto grupe. No, prosvjednici su se žalili jer radovi u Varšavskoj ne mogu početi dok se ne riješe sve žalbe stanara na Rješenje o zauzimanju javno-prometne površine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Obećavaju atrakciju

arti-201002050649006U pozivu na sutrašnje mirno okupljanje ne spominju da prosvjed neće služiti samo kao iskazivanje javne podrške zahtjevima udruga, nego i za organizirano uključivanje građana u Živi zid za Varšavsku, skupinu koja će sudjelovati u budućim akcijama i prosvjedima u obrani Varšavske. Do sada se u Živi zid uključilo preko tisuću građana.

"Prosvjed će biti drugačiji od ostalih prosvjeda, vizualno atraktivan, a Gradu Zagrebu darovat ćemo i skulpturu visoku pet metara", najavljuju aktivisti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zahtjevi ostaju isti

arti-201002090319006Prosvjed organiziraju dan prije sjednice Gradske skupštine, od koje, kao i od gradonačelnika Milana Bandića, traže da zaustave radove iz najmanje dva razloga: prvi je što je Hoto grupa dobila dozvole za jedan projekt, a realizira potpuno drugačiji, a drugi je razlog što lokacijska dozvola za ulazno-izlaznu rampu u pješačkoj zoni Varšavske ulice nije pravomoćna jer je od ožujka do lipnja 2009. pred Upravnim sudom pokrenut niz upravnih sporova od strane stanara i osnovne škole u Varšavskoj koji još uvijek traju.

Ponavljaju da ukoliko uspiju u svojim upravnim sporovima, Grad Zagreb mora vratiti Varšavsku ulicu u prvobitno stanje. To znači da bi građani Zagreba u konačnici prvo platili više od 10 milijuna kuna za kopanje rupe u Varšavskoj, a zatim bi morali platiti i vraćanje na staro stanje.

Traže ujedno i vraćanje GUP-a na stanje iz 2007. godine, prije nego je Horvatinčiću dozvoljena gradnja te formiranje savjetodavnog tijela koje će bdjeti nad sljedećim GUP-ovima i prostornoj politici Grada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
trump
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo