Teva je inače vlasnik Plive. Orešković će biti viši potpredsjednik za poslovnu efikasnost s uredom u Amsterdamu, ali neće donositi odluke koje se tiču Hrvatske.
Milijunske plaće za visoke pozicije
Na tako visokoj poziciji, odmah ispod uprave, Orešković će imati i visoku plaću. Tportal piše da bi godišnje mogao zarađivati i više od milijun dolara.
To se da zaključiti iz dosadašnjih plaća visokih menadžera koje Teva, kao dioničko društvo, objavljuje javno u godišnjim izvještajima. U upravi Teve osnovne se plaće kreću od 800 tisuća do 1.3 milijuna dolara, a za one na najvišim pozicijama, plaće su još i veće.
Tako je, primjerice, u 2015. godini predsjednik uprave Teve, Erez Vigodman zaradio 4,5 milijuna dolara, dok je vicši CEO Allan Oberman imao primanja od vrtoglavih 7,3 milijuna dolara. Prema takvim bi izračunima Tihomir Orešković kao viši potpredsjednik mogao zarađivati oko pola milijuna kuna mjesečno, piše Tportal pozivajući se na anonimnog sugovornika.
Bitno manje plaće za isti posao u Hrvatskoj
Drugi pak izvor smatra da bi iznos Oreškovićeve plaće mogao biti i dvostruko veći, a uz osnovnu plaću su tu još i putni troškovi, službeni automobil, najam stana, naknada za školovanje djece, kao i nagrade za postignute rezultate. Da je na istoj poziciji u Hrvatskoj, Orešković bi zarađivao tek 40 do 90 tisuća kuna na mjesec uz bonuse.
Dok premijeru Oreškoviću raste popularnost, Karamarko je uvjerljivo najnegativniji političar u zemlji
U svakom slučaju, plaća će mu biti bolja od one premijerske od 22 tisuće kuna mjesečno, a to je čak 23 puta manje nego što će zarađivati u Tevi.