Tanku, ali dovoljnu većinu od 78 ruku satkalo je prvenstveno 55 HDZ-ovaca i petero HNS-ovaca. Bitni su tu bili i glasovi 8 'manjinaca' čiju je naklonost, kao što smo vidjeli u prilogu, premijer pridobivao do zadnjeg trena.
Nove ministre podržao je i zastupnik Hrasta Hrvoje Zekanović, dva zastupnika HDS-a (Branko Hrg i Goran Dodig), te glasovi Darinka Kosora iz HSLS-a i Darinka Dumbovića iz Reformista. Podršku rekonstrukciji vlade dali su i nezavisni Željko Lacković, Branimir Glavaš iz HDSSB-a, Kažimir Varda iz Stranke međugeneracijske solidarnosti te Ivica Mišić iz Promijenimo Hrvatsku. Motivi i interesi ovih zastupnika za takvu odluku su različiti, ali unatoč tankoj većini njihova podrška Plenkoviću djeluje stabilno. Govori o tome i činjenica da donedavni SDP-ovac, a danas nezavisni Tomislav Saucha, koji je također podržao nove ministre, ulazi u klub HNS-a.
Protiv imenovanja ministara je glasovalo najviše 46 zastupnika, dok je npr. protiv ministrice obrazovanja Blaženke Divjak bilo samo 42 zastupnika.
Protiv su bili zastupnici SDP-a, Mosta, tri zastupnika Živog zida, Goran Aleksić iz Snage, nezavisni Marin Škibola, Ivan Lovrinović iz Promijenimo Hrvatsku te četvero HNS-ovaca, Anka Mrak Taritaš, Goran Beus Richembergh, Vesna Pusić i Nada Turina Đurić. Njih četvero su od ovog trenutka zbog toga automatski isključeni iz stranke.
SilvanoHrelja iz Hrvatske stranke umirovljenika naposljetku je također glasovao protiv ministara. Protiv su bili i Bruna Esih, Zlatko Hasanbegović i Željko Glasnović. Ovo je možda i prvi put da su njih troje kao stroga desnica glasali o nečemu na isti način poput SDP-a. No prema svemu sudeći, ovo je ipak bazen saborskih glasova u kojem u ovom trenutku veću šansu ima zagrabiti Andrej Plenković, nego Davor Bernardić.