Novaković: 'Plenković je trebao obavijestiti javnost o povezanosti s Pokazom'
Od triju prijava protiv premijera Andreja Plenkovića, Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa pokrenulo je postupak u jednom slučaju - zbog imenovanja njegova kuma Igora Pokaza na mjesto veleposlanika u Velikoj Britaniji. Postupak je pokrenut i protiv ministra zaštite okoliša i energetike Tomislava Ćorića zbog postavljanja ujaka premijera Plenkovića u Upravno vijeće Parka prirode Biokovo. Plenković pokretanje postupka protiv njega smatra neargumentiranim i nepotrebnim.
U Intervjuu Tjedna gošća je bila Nataša
Novaković, predsjednica Povjerenstva za odlučivanje o
sukobu interesa.
"Dajemo im upute da se izuzmu iz kompletnog postupka, da ne potpisuju ništa što se odnosi na nekog s kim su povezani i da deklariraju svima onima kojim trebaju pojasniti povezanost s tom osobom, da prizna da ima povezanost s tom osobom, da je sve uredu i da to imenovanje, odnosno zapošljavanje može dalje ići".
Osvrnula se i na pitanje premijera Plenkovića kako će netko
utvrditi da mu neko do tih ljudi je bliži i trebali se svaki put
očitovati o tome da nekoga poznaje?
"Svaka osoba je u politiku kao dužnosnik ušla sa svojim životom. Sama situacija sukoba interesa nije problematična. Svi ćemo se naći samo trebamo tada na pravilan način upravljati s tom situacijom koja se desila. Upravo je to uloga povjerenstva da kad imate nekakvu takvu situaciju, pitajte. Ne možemo mi dati naše mišljenje ako nas se ne pita", istaknula je.
EP RUKOMET