Upitan je li Lozančić i dalje šef tajne službe, Olujić odgovara: "Gospodin Lozančić ne može biti polulegitimni ravnatelj sigurnosne obavještajne službe, s obzirom na činjenicu da predsjednica nije poštovala Ustavom, čak i zakonom propisanu sigurnosno-obavještajnu proceduru, tako da je gospodin Lozančić još uvijek legitimno na čelu SOA-e kao njezin ravnatelj."
"Naivno je upala u ralje života"
Procedura nalaže da čelne osobe sigurnosnih službi, sukladno Ustavu zajednički imenuju predsjednica Republike i premijer. Ista je procedura i smjene.
Što se tiče komentara Tomislava Karamarka da je predsjednica trebala biti upozorena da se ne sastaje s Mamićem jer ju SOA mora protuobavještajno štititi, Olujić kaže:
"Jedno je pitanje zaštite, a drugo obavještavanja gospođe predsjednice, je li ravnatelj SOA-e bio dužan obavijestiti predsjednicu da je, onako usput rečeno, naivna upala u ralje života, pa tako i upala u ove mjere koje je SOA provodila.", kazao je za RTL.
Nema parlamerntarnog niti civilnog nadzora SOA-e
"Čini mi se da je glavni cilj ove Vlade, u dogovoru s predsjednicom ovladati tim sustavom, pa čak i cjelokupnim represivnim aparatom, i da se pritom neće libiti ovakvih sredstava, poput jednostrane smjene gospodina Lozančića.", govori Olujić.
Iznenađuje ga smjena Loznčića budući da mu za pola godine istječe mandat. Osim toga, smijenjen je i predstojnik Ureda Vijeća za nacionalnu sigurnost Ivica Panenić:
"Nemoguće je provesti stručni nadzor unutar same SOA-e, nije moguće ni provesti parlamentarni nadzor od strane Sabora s obzirom da još uvijek nemamo konstituiran Odbor za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost, a bojim se da neće biti moguće provesti ni civilni nadzor nad radom tajnih službi, tako da će hrvatska javnost ostati zakinuta za prave razloge, iako mi se čini da u konkretnom slučaju oni nisu ništa no zaštita lika i djela same predsjednice i njenog vlastitog osjećaja povrijeđenosti", zaključuje Olujić.