DRAMA U KRAKOVU / Nijemci prvi finalisti Europskog prvenstva: nakon produžetaka pobijedili Norvešku!

Rukometaši Njemačke prvi su finalisti Europskog prvenstva u Poljskoj. Oni su sa 34-33 pobijedili Norvešku!

29.1.2016.
20:18
pol2016.ehf-euro.com

Rukometaši Njemačke prvi su finalisti Europskog prvenstva u Poljskoj. Oni su sa nakon produžetaka 34-33 pobijedili Norvešku u Krakovu!

Svih 70 minuta gledali smo nevjerojatno izjednačenu bitku koja je vrlo lako mogla otići i na norvešku stranu.

Prvu osjetniju prednost ostvarili su Nijemci sredinom prvog dijela kada su pobjegli na četiri gola prednosti. No, Norvežani se nisu predavali, već su do poluvremena dostigli prednost protivnika.

U nastavku se nijedna reprezentacija nije uspjela odlijepiti, a u zadnjih pet minuta regularnog dijela susreta Norvežani su ušli s pogotkom prednosti. Tada je nastupio gotovo petominutni post u kojem nijedna momčad nije postigla pogodak. Sve do 19 sekundi prije kraja kada je Dahmke izjednačio na 27-27 pa su o pobjedniku odlučivali produžeci.

U dodatnih 10 minuta više snage i koncentracije su imali Nijemci. Pet sekundi prije kraja Häfner je pogodio za 34-33 i veliko slavlje Nijemaca.