Intenzivna potraga za Marijanom Seifert (38), poznatijom kao pobjednicom regionalnog reality showa Big Brother, čiji je nestanak iz stana sa zagrebačke Savice u srijedu prijavio njezin suprug, ulazi u treći dan.
Za Marijanom tragaju brojne službe - od vatrogasaca, HGSS-a, ronioca ATJ Lučko, interventne policije koja je obilazila sam dio uz korito rijeke Save. Istražiteljima je fokus upravo na rijeci s obzirom na to da su na Mostu mladosti pronađene neke osobne stvari koje pripadaju nestaloj Marijani.
Za njom intenzivno traga i zagrebačka policija. ''PU zagrebačka intenzivno traga za Marijanom Seifert od srijede, a potraga na terenu uključuje korištenje velikog broja ljudskih i tehničkih sredstava, među kojima i bespilotne letjelice te policijski čamci'', ističu u zagrebačkoj policiji koja dodaje da su u potragu uključeni i vatrogasci.
Pronađen mobitel i dokumenti
Policija zasad vodi slučaj kao klasičan nestanak osobe i u ovom trenutku potraga ide u tom smjeru. Neslužbeno se doznaje da se potraga obavlja na području toka rijeke Save oko zagrebačkog Mosta mladosti i toplane istočno od mosta, gdje je navodno pronađen mobitel i dokumenti Marijane Seifert čiji nestanak je policiji u srijedu prijavio njezin suprug Karlo Seifert.
Marijana je nestala u noći na srijedu nakon što se udaljila iz stana na zagrebačkoj Savici u kojem živi sa svojim suprugom.
Jutros su nam iz policije rekli kako nema nikakvih novosti vezanih za njezinu potragu te da se ona i dalje nalazi u Nacionalnoj evidenciji nestalih osoba.
'Opasno mjesto'
Prema objavljenim podacima u evidenciji nestalih osoba, Marijana Seifert je u trenutku nestanaka bila odjevena u kratku majicu boje senfa, crnu sportsku jaknu, tajice crne boje s bijelo-crvenom crtom i svijetle tenisice.
Riječ je o 38-godišnjakinji visine 167 centimetara, plave kose i zelenih očiju te vitkog stasa koja na donjem dijelu leđa ima tetovažu cvijeta, dvije tribal tetovaže na lijevoj podlaktici i desnom gležnju te tekstualnu tetovažu na desnom ramenu, a na zapešću desne ruke tetoviran znak beskonačnosti, kao i tetoviranu glavu jednoroga na lijevom bedru.
Petar Prpić iz HGSS-a je za Dnevnik Nove TV u četvrtak rekao kako je svaka potraga zahtjevna, no pretraživanje rijeka ne dopušta nikakve greške. "Svaki ronilac treba neko dodatno osiguranje. Ovo je poprilično opasno mjesto", rekao je i opisao proceduru pretraga u rijekama.
"U potragama na vodama treba vidjeti brzinu rijeke i uzeti u obzir vrijeme nestanka i izračunati krajnju točku do koje je osoba mogla doći", rekao je.