Hrvatska priča Indijca Arundeep Singh počela je jedne zime u ovom kafiću u centru Zadra na godišnjem odmoru.
"Tražio sam gdje mogu večerati i slučajno sam naišao na restoran nasuprot kafiću. Kad sam ulazio, čuo sam glas koji govori 'Namaste'. Pitao sam se, tko je rekao tu riječ u ovoj zemlji? Okrenuo sam se i vidio vlasnika kafića kako preklopljenih ruku govori 'Namaste'. Pomislio sam: lijepa gesta. Rekao sam: Dobro, popit ću jedno piće. Tako je sve počelo, s puno zabave, pjesme, plesa i puno namastea ovdje u Zadru", ispričao je Arundeep za RTL.
Vratio se u München i dao otkaz u BMW-u gdje je radio kao informatički stručnjak. Prijet toga živio je i u Kanadi i Švicarskoj - no baš je u Zadru odlučio ostati.
U Zadru mu se najviše sviđa što je mali pa po njemu može hodati i stići svudje za 5 do 10 minuta.
Prvo je volontirao u selu pokraj Senja, a onda je odradio sezonu u kafiću u kojem je sve počelo. Vlasnik kafića Neven Kožul upoznao ga je sa suprugom, i bio mu kum na vjenčanju - naučio ga je i hrvatske pjesme.
"Brzo se uklopio u taj naš dalmatinski mentalitet, more, ljubav, zdravlje. Naša prijateljica ga je naučila plivati, oženio se i osnovao badminton klub", ispričao je Kožul.
A kako govori hrvatski?
"O hrvatski, mislim sad puno bolje nego kad sam došao, mogu reći puno više nego samo 'dobar dan', ali je super", kazao je.
Na zadarskim ulicama već ga mnogi poznaju.
"Regularno pijemo kave, tjedno dva puta on dolazi u posjete, pa se sjedne pa se gleda pa se priča pa se razglaba o jučerašnjem danu, sutrašnjem, danu, tko je kad trenira, tko nije trenira", kazao je Branimir Šalov Matadi.
Jer Arundeep poučava badminton, sport za koji mnogi kažu da se razvio upravo u drevnoj Indiji. To je njegova velika strast i trenira ga već gotovo 3 desetljeća.
"Cilj je badminton izgraditi kao sport jer mnogi ga još smatraju piknik sportom. Kada sam na terenu, opuštam se, kao da sam u meditaciji", objašnjava Arundeep.
A njegovi učenici kažu - upravo ih ovaj simpatični Indijac, uz badminton, uči strpljenju i smirenosti.