Navodeći kako neke od izjava u kojima se protivi izgradnji Pelješkoga mosta imaju politički prizvuk i savršeno se uklapaju u predizbornu kampanju, hrvatski zastupnici ističu da su stručna povjerenstva Bosne i Hercegovine i Hrvatske 7. prosinca 2006. godine u potpunosti usuglasila sve tehničke karakteristike mosta kopno-Pelješac. Na taj je način Hrvatska u potpunosti udovoljila zahtjevima BiH s 200 metara širine plovnoga puta i 55 m visine svijetlog otvora mosta. U priopćenju se dodaje kako Pelješki most ne ugrožava pravo BiH prema Konvenciji UN-a o pravu mora.
BiH POLITIČARI ŽALE SE EUROPSKOJ UNIJI: ‘Pelješki most ne smije biti izgrađen, on odsijeca Bosnu i Hercegovinu od međunarodnih voda’
"Izgradnjom mosta kopno-Pelješac ni na koji način se ne prejudiciraju niti stvaraju pravne pretpostavke za rješavanje drugih pitanja iz Konvencije UN-a o pravu mora. Ovo posebno imajući u vidu činjenicu da usuglašene tehničke karakteristike mosta osiguravaju mogućnost neškodljivog pristupa Bosne i Hercegovine otvorenom moru", rekli su hrvatski zastupnici. Pojasnili su i kako ne postoje "bilo kakvi međudržavni ugovori ili drugi relevantni propisi koji bi izgradnjom mosta kopno-Pelješac bili dovedeni u pitanje".
Hrvatski zastupnici u oba doma državnog Parlamenta istaknuli su i kako je most kopno Pelješac "prepoznat kao iznimno važan infrastrukturni projekt i za samu Europsku Uniju" zbog čega je Europska komisija u srpnju ove godine odobrila financirati ovaj projekt s 375 milijuna eura.
Reakcija hrvatskih zastupnika odgovor je na istup bošnjačkog dužnosnika iz Stranke demokratske akcije Halida Genjca, koji je i izaslanik u Domu naroda Parlamenta BiH, koji je u subotu problematizirao izgradnju Pelješkog mosta priklanjajući se zahtjevima bošnjačke oporbe da se taj projekt zaustavi sve dok se ne riješi pitanje morske granice kod Neumskog zaljeva.