Unutra, van... Pa onda opet unutra, pa opet van iz remetinečkog pritvora u kojem je u dva navrata proveo po mjesec dana - tako se lani rastezala pravosudna trakavica Milana Bandića.
Uz to su mijenjane i odluke da smije, ne smije, pa opet smije - obavljati dužnost gradonačelnika. A kad je jednom opet suvereno zasjeo u fotelju sa svojim slučajem počeo se i šaliti u gradskoj skupštini.
"Vi ste zakon mijenjali da bi mogli sa Francuzima potpisati koncesiju za zračnu luku. Da sam ja to napravio, nikad ne bih izišao iz Remetinca", govorio je Bandić.
A od svih optužbi koje ga terete najteža je ona iz zagrebačke Ferenščice. Tamošnji park je bio u vlasništvu tvrtke BramGrad, Branka Mihaljevića - u optužnici stoji da je Bandić, u zamjenu Mihaljeviću dao puno vrijednije gradsko građevinsko zemljište u naselju Trnje. Razlika - 20 milijuna kuna na štetu grada.
Optužen je i da je bez natječaja, po žurnom postupku dodijelio posao zbrinjavanja otpada CIOS grupi Petra Pripuza. Gradska Čistoća - oštećena za 2 milijuna kuna.
Nije Bandić sam dogovarao sve poslove, dok su Pripuz i Mihaljević jedini privatnici u USKOK-ovoj optužnici, ostatak - tada vrh gradske uprave, sada, bivši direktori Holdinga, Slobodan Ljubičić, ZET-a Ivan Tolić, Čistoće Miljenko Benko, Plinare Ante Dodig i još uvijek aktivni tajnik zagrebačkog sportskog saveza ZdenkoAntunović.
Još uvijek na svojoj funkciji su i optuženi pomagači, Željko Horvat, specijalni savjetnik gradonačelnika, Miro Laco, pročelnik Bandićeva ureda i Vidoje Bulum pročelnik stručne službe grada - uz sve njih još je 5 gradskih službenika među okrivljenima.
Bandić će morati i dokazivati da nije utajio porez državi u iznosu od 500 tisuća kuna i prirez svome gradu u iznosu od 3 milijuna kuna na donacije njegovoj kampanji za predjedničke izbore 2010. godine - koje je nastavio primati i nakon izbora.
Svi ostali slučajevi vezani su uz njegovo naštimavanje poslova u Upravi grada i gradskih tvrtki ii uz neovlaštene vožnje službenim automobilom.