Prema jednom izvoru, Praljkov suosuđenik Milivoj Petković bio je taj koji mu je odmah otkopčao košulju, odvezao kravatu i pokušao ga reanimirati. Valentin Ćorić polijevao je Praljka vodom. Praljak je počeo sve teže disati, čulo se hroptanje. Uhvatio je nekoga, vjerojatno Brunu Stojića, za ruku. Sve se to odvilo u nekoliko sekundi jer su stražari ostalih petero osuđenika brzo izveli iz sudnice i zatvorili u pet sobičaka, svaki veličine otprilike 2x2, gdje su Prlić, Stojić, Petković i Ćorić ostavljeni, sljedeća tri sata – dok nisu izvedeni u drugu sudnicu na nastavak izricanja presude i potom prevezeni natrag iz zgrade Tribunala u pritvor u Scheveningenu, gdje su čuli da je Praljak preminuo. Šesti osuđeni za ratni zločin, Berislav Pušić, šestoosuđeni nije bio na izricanju presude jer već dugo vremena ima dozvolu za zdravstveno liječenje na privremenoj slobodi u Hrvatskoj.
Čeka se gdje će služiti kaznu
U prvim razgovorima koje su imali s članovima svojih obitelji i s hrvatskim diplomatima koji su ih posjetili u pritvoru, četvorica pravomoćno osuđenih za ratne zločine u Herceg-Bosni najviše su bili šokirani i najviše komentirali Praljkov čin, a manje su govorili o svojim presudama i svojim kaznama, doznaje Večernji. Ipak, ponavljali su kako presudu drže nepravednom i kako su očekivali drukčiji ishod. Više izvora tvrdi kako je svih petero govorilo da će izdržati ostatak svojih zatvorskih kazni.
MICT, međunarodni mehanizam koji nasljeđuje Međunarodni kazneni sud za bivšu Jugoslaviju (ICTY) nakon njegova gašenja 31. prosinca 2017., tek treba donijeti odluku u koju će se zemlju uputiti Prlić i ostali na odsluženje pravomoćne kazne zatvora. Taj proces može i potrajati, ako se ponove neki prije zabilježeni primjeri da je Tribunalu teško naći zemlju koja je prihvatljiva sucima i koja je sama spremna preuzeti nekog ratnog zločinca na odsluženje kazne. Takoćer, za sada nije poznato kada će MUP i Ministarstvo pravosuđa poslati Berislava Pušića na izdržavanje kazne.