Najave novih optužnica nazvao je i "mini Haagom"
"Što se događa, nitko ništa ne zna i svi šute" dodao je Miljavac, odbivši odgovoriti o kojim je časnicima riječ.
Naglasio je da nije riječ samo o svjedocima već da postoje informacije kako su neki i optuženi za ratne zločine, dodavši da "ih je puno", no da nema prava govoriti o imenima.
Predsjednik Hrvatskog generalskog zbora također je podsjetio kako je Hrvatska vojska u oslobodilačkim akcijama tijekom rata u Hrvatskoj i BiH ratovala tamo temeljem međunarodnih dogovora i konvencija između Republike Hrvatske i BiH.
Istaknuo je da i po međunarodnim konvencijama smije se uči u teritorij susjedne države do 60 kilometara ako ste s tog teritorija napadnuti ili procijenite da vam s tog teritorija prijeti ratna ugroza.
Po tim konvencijama na tom se teritoriju ne smije ostati trajno ili uspostavljati vlast, objasnio je general Miljavac.
Odbio je detaljnije govoriti o tim sudskim pozivima za svjedočenje i navodnim najavama optužnica za ratne zločine, ponovivši poziv medijima da se aktivnije uključe u istraživanje te pravosudne prakse u BiH.
Upitan o najavama mimohoda hrvatskih Oružanih snaga u Zagrebu, u povodu 20. obljetnice "Oluje", , Miljavac je odgovorio da Hrvatski generalski zbor nema još konačni stav i da će se sastati s Kolindom Grabar-Kitarović.
Dodao je da Zagreb zaslužuje nakon 20 godina vojni mimohod, ali da Knin treba ostati središte onoga što je bio strateški cilj "Oluje" i što je poništilo jednu paradržavu.
Ocijenio je da troškovi tog mimohoda "neće biti neki veliki izdatak, jer vojska vježba i samo ju treba na neki način ešalonirati, postrojiti i zamisliti sav taj program"