Reprezentacije Zambije i Kameruna izborile su plasman u četvrtfinale Afričkog prvenstva iz skupine D.

21.1.2010.
21:35

Zambija je osvojila prvo mjesto zahvaljujući 2:1 (1:0) pobjedi protiv Gabona u Bengueli, dok je Kamerunu za prolazak dalje bio dovoljan i bod protiv Tunisa u Lubangu, susret je završen rezultatom 2:2(0:1).

Zambija je povela 2:0 pogocima Rainforda Kalabe u 28. minuti i Jamesa Chamange u 62., dok je Fabrice do Marcolino desetak minuta prije kraja uspio tek smanjiti na konačnih 2:1.

U Lubangu je Tunis dva puta vodio preko Aminea Chermitija i Aureliena Chedjoua, ali Kamerun je oba puta uspijevao izjednačiti zahvaljujući Samuelu Eto'ou i Landryju Nguemu.

Na završnoj ljestvici Zambija, Kamerun i Gabon su osvojili po četiri boda, ali dodatnoj tablici na osnovu međusobnih susreta najbolja je Zambija, a najslabiji Gabon. Iako nije izgubio niti jednu utakmicu, Tunis je s tri boda okončao natjecanje na posljednjem mjestu.

U četvrtfinalu će Zambija igrati protiv Nigerije, a Kamerun protiv branitelja naslova Egipta.