U susretu 2. kola skupine H svjetskog nogometnog prvenstva Španjolska je u Johannesburgu na stadionu Ellis Park pobijedila Honduras 2:0.

22.6.2010.
0:37

Skupina H Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Yuichi Nishimura (Japan). Strijelac: 1:0 - Villa (17), 2:0 - Villa (51). ŠPANJOLSKA (4-3-1-2): Casillas - Capdevila, Pique, Puyol, Ramos (Arbeloa, 76) - Alonso, Busquets, Navas - Xavi (Fabregas, 66) - Villa, Torres (Mata, 70). HONDURAS (4-2-3-1): Valladares - Izaguirre, Figueroa, Chavez, Mendoza - Guevara, W. Palacios - Espinoza (Welcome, 46), Martinez, Turcios (Nunez, 63) - Suazo (J. Palacios, 84).

Statistika utakmice: Udarci: 22 - 9 U okvir: 7 - 0 Korneri: 12 - 2 Prekršaji: 9 - 18 Posjed lopte (%): 57 - 43 arti-201006210591006Nakon što je u dvoboju prvog kola doživjela neočekivani poraz od Švicarske, reprezentacija Španjolske je u dvoboju protiv Hondurasa pokazala svoje pravo lice. Bila je razigrana, rastrčana i vrlo opasna.

Da su španjolski igrači bili malo smireniji u završnici, Honduras je mogao doživjeti i jedan od najtežih poraza u svojoj povijesti. Na koncu primio je 'samo' dva gola. Oba je zabio novi član Barcelone David Villa. Prvog u 17. minuti, a drugog u 51. minuti.

arti-201006210552006Villa je mogao upisati i hat-trick, no u 62. minuti nije realizirao jedanaesterac, točnije promašio je cijela vrata, a zicer je zapucao i u završnici utakmice. Pošteno se ispromašivao i Fernando Torres koji je samo u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike.

U prvom susretu iz ove skupine Čile je svladao Švicarsku 1:0, a pogodak odluke postigao je Mark Gonzalez u 75. minuti. Švicarska je od 31. minute igrala bez isključenog Valona Behramija.

arti-201006090494006Na ljestvici vodi Čile sa šest bodova, Švicarska i Španjolska imaju po tri boda, a na začelju je Honduras bez bodova. U posljednjem kolu sastaju se Španjolska - Čile i Švicarska - Honduras.