Prvo kolo Premiershipa ponudilo je i veliki derbi Liverpoola i Arsenala na Anfieldu koji je završio remijem 1:1.

15.8.2010.
22:00

arti-201008140231006Liverpool, koji je prošle sezone igrom i plasmanom razočarao svoje navijače, je bio nadomak velike pobjede nad Arsenalom kojom je idealno mogao započeti sezonu, no vratar Redsa Pepe Reina je katastrofalnom pogreškom u posljednjoj minuti utakmice gostima iz Londona darovao bod.

arti-201008140169006Domaćin je od posljednje minute prvoga dijela igrao s igračem manje jer je novi igrač RedsaJoe Cole zaradio crveni karton zbog starta na Koscielnyju.

U prvoj minuti nastavka Liverpool je došao do vodstva nakon silovitog udarca Ngoga.

Ipak, dok su svi čekali posljednji sučev zvižduk Arsenal je došao do izjednačenja i to zahvaljujući vrataru Liverpoola Reini.

arti-201008140134006Nakon ubačaja s lijeve strane Rosicky je dotaknuo loptu, no Reina, koji ju je mogao uhvatiti, ju je gurnuo u vlastitu mrežu i rastužio domaće navijače.

Premiership, 1. kolo: Tottenham Hotspur - Manchester City 0:0 Wolverhampton Wanderers - Stoke City 2:1 Wigan Athletic - Blackpool 0:4 Aston Villa - West Ham United 3:0 Blackburn Rovers - Everton 1:0 (KALINIĆ 14) Bolton Wanderers - Fulham 0:0 Sunderland - Birmingham City 2:2 Chelsea - West Bromwich Albion 6:0 Liverpool - Arsenal 1:1 Manchester United - Newcastle (ponedjeljak)