Aktualni svjetski prvaci, Talijani, otvorili su nastup na SP u Južnoj Africi odigravši protiv Paragvaja 1:1.

15.6.2010.
0:57

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Benito Archundia (Meksiko). Strijelac: 0:1 - Alcaraz (39), 1:1 - De Rossi (63). ITALIJA: Buffon (Marchetti, 46) - Criscito, Chiellini, Cannavaro, Zambrotta - De Rossi, Montolivo - Iaquinta, Marchisio (Camoranesi, 59), Pepe - Gilardino (Di Natale, 72). PARAGVAJ: Villar - Morel, Da Silva, Alacraz, Bonet - Torres (Santana, 60), Riveros, Caceres, Vera - Barrios (Cardozo, 75), Valdez (Santa Cruz, 68). arti-201006100318006Iako su svjetski prvaci u prvom poluvremenu pokazivali više želje da ugroze vrata svog protivnika, nisu uspjeli stvoriti niti jednu izglednu šansu za pogodak. Bilo je nekoliko obećavajućih situacija, ali Paragvajci su se uspješno branili.

arti-201006140886006U 39. minuti Paragvaj je došao na svoje iz prekida. Nakon prekršaja na Valdezu, nekih 35 metara od talijanskih vrata, Enrique Vera je izveo slobodni udarac, a u skoku je bio najviši Antolin Alcaraz, koji je glavom pogodio za vodstvo Paragvajaca.

Južnoamerikanci su i prvi ozbiljno zaprijetili u drugom dijelu, kada je Vera u 55. minuti pucao sa desetak metara iskosa pored vratiju.

I kao što su primili gol iz prekida, na isti način su Talijani uspjeli izjednačiti, i to nakon kornera, kojeg je izveo Pepe. Paragvajski vratar pogrešno je procijenio let lopte, a Daniele De Rossi je spremno dočekao priliku na drugoj vratnici i Italija je u 63. minuti poravnala na 1:1.

U 83. minuti talijanski veznjak Montolivo pokušao je iskoristiti sklizak teren, budući da je tijekom cijelog susreta padala kiša, te je uputio oštar udarac po zemlji sa 20-tak metara, a Villar jedva uspio sačuvati mrežu.

Treba napomenuti i da je za Italiju u drugom poluvremenu branio Federico Marchetti, koji je zamijenio prvog vratara Gianluigija Buffona.

Paragvaj je ponovno potvrdio da je čvrsta momčad, koja ostavlja malo prostora svojim protivnicima za napadačke kreacije. U utorak se u drugom susretu skupine F sastaju Novi Zeland i Slovačka.

1. kolo: Italija - Paragvaj 1:1 (0:1) Novi Zeland - Slovačka 1:1 (0:0)

2. kolo: Slovačka - Paragvaj 0:2 (0:1) Italija - Novi Zeland 1:1 (1:1)

3. kolo: Paragvaj - Novi Zeland 0:0 Slovačka - Italija 3:2 (1:0)

LJESTVICA: 1. Paragvaj 3 1 2 0 3:1 5 2. Slovačka 3 1 1 1 4:5 4 --------------------------------- 3. Novi Zeland 3 0 3 0 2:2 3 4. Italija 3 0 2 1 4:5 2