Nakon domaćeg remija protiv Slovenije, reprezentacija Srbije doživjela je novi šamar na svom terenu. Usred Beograda slavila je Estonija s iznenađujućih 3:1.

9.10.2010.
11:05

Prije mjesec dana reprezentativci Srbije kiksali su na svom terenu odigravši 1:1 sa Slovenijom. No razloga za makar imalo zadovoljstva ipak je bilo budući da su Orlovi izvukli bod u posljednjim minutama.

Sljedeći protivnik bila je Estonija - činilo se kao idealna momčad za povratak na pobjedničke staze. No, nisu se tako na kraju odvijali događaji u Beogradu...

Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka, iako su domaćini bili bolja momčad, no gosti iz Estonije žilavo su se i uporno branili. Kad je Žigić nakon sat vremena doveo domaćine u vodstvo činilo se kako stvari idu očekivanim putem, te da će nakon pogotka momčad s Baltika lako pasti.

No, dogodilo se upravo suprotno. Estonci su proigrali i u razdoblju od samo deset minuta preokrenuli rezultat. Najprije je poravnao Kink u 63., da bi za vodstvo zabio Vassiljev. U sudačkoj nadoknadi pao je još jedan pogodak, a zabio ga je Luković - savladavši glavom svog vratara.

Nakon tri kola Italija vodi sa sedam bodova u skupini C, druga je Estonija sa šest, zatim slijede Slovenija, Srbija i Sjeverna Irska sa po četiri boda, dok su na začelju Farski Otoci bez bodova.

Sljedeći ogled Srbi imaju za četiri dana, a gostuju u Italiji. Ako Orlovi izgube od Azzurra, teško da će se ukrcati na vlak koji vodi na EURO 2012.