U susretu 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton i Tottenham su na Goodison Parku odigrali bez pobjednika 2:2.

6.12.2009.
21:27

Spursi su do 78. minute vodili 2:0, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kod rezultata 2:2 su imali i jedanaesterac, no Jermain Defoe je bio neprecizan i domaćin je ipak iščupao bod.

Golove za momčad iz Londona zabili su Defoe (47) i Michael Dawson (59) nakon Kranjčarovog kornera, dok su strijelci za domaći sastav bili Louis Saha (78) i Tim Cahill (86).

Kranjčar je za Tottenham igrao do 88. minute, dok je Vedran Ćorluka na terenu dočekao posljednji sučev zvižduk. Luka Modrić se još uvijek nije oporavio.

U prvom susretu igranom u nedjelju Fulham je slavio protiv Sunderlenda 1:0, a pogodak odluke zabio je Bobby Zamora u sedmoj minuti.

Na ljestvici vodi Chelsea (36) ispred Manchester Uniteda (34), Arsenala (28) i Tottenhama (27). Na začelju je Portsmouth sa svega deset bodova.