Sevilla je u prvom susretu španjolskog Superkupa neočekivano uvjerljivo nadigrala katalonsku momčadi i činilo se da će se dočepati prvog trofeja u sezoni.

22.8.2010.
11:10

arti-201008150066006Očekivalo se da će Guardiolini igrači na Nou Campu od prve minute pritisnuti goste iz Seville kako bi što prije nadoknadili rezultatski minus od 1:3, no rijetki su mogli predvidjeti da će Barcelona već u prvom poluvremenu slomiti Andalužane.

Malo im je pomogao i gostujući igrač Abdoulay Konko, koji je u 14. minuti zatresao vlastitu mrežu nakon udarca Pedra. Samo 11 minuta kasnije ukupan je rezultat izjednačio Lionel Messi pretvorivši u pogodak vrhunsko dodavanje Xavija.

Fenomenalnu igru Barçe u prvom dijelu okrenuo je Messi novi golom samo minutu prije odmora, kada je zakucao loptu u mrežu nakon proigravanja Danija Alvesa. Najbolji igrač današnjice zaokružio je pobjedničku priču u 90. minuti svojim trećim golom donijevši Barceloni prvi ovogodišnji trofej.