Nakon što je Messijeva Barça porazila Ronaldov Real u Španjolskom prvenstvu, Argentinac je slavio i u izravnom dvoboju njihovih reprezentacija.

10.2.2011.
11:27

arti-201102060342006Jedno od najvećih nogometnih rivalstava u povijesti nogometa, između Ronalda i Messija, nastavlja se i u reprezentativnom dresu. U povijesnoj, prvoj prijateljskoj utakmici Argentine i Portugala od davne 1972. godine, Messi je bio prvo ime susreta.

arti-201102060019006Asistirao je Di Mariji za prvi gol kojim su Gaučosi u 14. minuti došlu u vodstvo. Izjednačio je Ronaldo u 21. minuti, a pobjednika je odlučio Messi, i to pogotkom iz jednaesterca u 90. minuti. Na početku drugog dijela Hugo Almeida izveo je promašaj utakmice, nakon udarca Ronalda, i tako propustio dovesti Portugal u vodstvo. Televizijski prijenos tog susreta gledalo je čak 85 zemalja.

arti-201102040609006Nijemcima se sve do 81. minute smiješila pobjeda nad Italijom nakon 16 godina, no Rossi je anulirao vodstvo Elfa. Domaće je u vodstvo doveo Klose u 14. minuti.

Karim Benzema donio je 1:0 pobjedu Francuskoj nad rezervnom momčadi Brazila, koji je od 40. minute igrao bez isključenog Hernanesa.

Prvi put nakon 1978. godine Engleska je slavila na gostovanju kod Danske (2:1), a pobjedu joj je donio debitant Ashley Young u 68. minuti.

U prvom međusobnom ogledu nakon 30 godina i drugom uopće Španjolska je pobijedila Kolumbiju s 1:0. Strijelac je ponovno bio David Silva.

Albanija je pod ravnanjem Josipa Kužea izgubila od Slovenije (1:2), a pogodak je postigao Hajdukov veznjak Ervin Bulku.

Pravu senzaciju priredili su Luksemburžani koji su sa 2:1 svladali Slovačku. Sva četiri pogotka u 2:2 remiju Bugarske i Estonije postignuta su iz jedanaesteraca.