Iako menadžer Tottenhama uvijek hvali sposobnosti i kvalitete Nike Kranjčara, činjenica je kako hrvatski reprezentativac i dalje ne može dobiti niti minute na terenu.

30.10.2010.
23:17

arti-201010230250006Ništa novog u Tottenhamu. Hrvati su i dalje u drugom planu, a tako je bilo i na gostovanju Spursa kod Manchester Uniteda. Dvoboj je započeo jedino Luka Modrić, koji je i odigrao čitav susret dok je Niko Kranjčar poraz svoje momčadi odgledao s klupe. Uzalud mu svi komplimenti menadžera Harryja Redknappa kad mu nikako ne daje priliku.

arti-201010250125006Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa po običaju u zadnje vrijeme - nisu ni konkurirali za sastav. Plete bi i možda mogao uskoro dobiti koju minutu budući da je vratar Gomes ponovno primio pacerski pogodak. Golman gostiju mislio je kako je sudac svirao prekršaj te je ispustio loptu ispred Portugalca Nanija, koji je lakoćom pogodio za 2:0 u samom finišu utakmice. Prethodno je United u vodstvo doveo Vidić u 31. minuti.

arti-201010050450006Nema ništa novog po pitanju navodnog transfera Nike Kranjčara u redove Liverpoola. Iako se vijest proširila vijest kako Redsi nude 10 milijuna eura, niti Niko, a ni njegov odvjetnik Emil Žgur nemaju pojma o toj ponudi.

"Zbilja nez nam ništa o ponudi Liverpoola. Nitko mi se do sada nije javio iz Liverpoola ili Tottenhama. Za sada su to sve samo nagađanja. Baš sam pričao s Nikom - niti on nema pojma, niti mu je itko išta spominjao", zaključio je Žgur.

Vodeći klubovi Chelsea i Arsenal ubilježili su pobjede u 10. kolu, dok je najskuplja momčad u ligi, Manchester City, doživjela poraz na gostovanju kod Wolverhamptona.

Blackburn je poveo protiv Chelseaja pogotkom Benjanija (22), a do kraja poluvremena poravnao je Anelka (39), dok je pobjedu vodećoj momčadi lige donio Ivanović u 84. minuti. Hrvatski napadač Nikola Kalinić proveo je čitavu utakmicu na klupi za pričuve.

Arsenal je slavio protiv gradskog rivala West Ham Uniteda s 1:0, a jedini strijelac je bio Alexandre Song u 88. minuti.

Iznenađenje je priredio slabašni Wolverhampton, pretposljednja momčad prvenstva, koja je pobijedila najskuplji sastav lige Manchester City sa 2:1. Građani su poveli golom Emmanuela Adebayora u 23. minuti iz 11-erca, a preokret i pobjedu Wanderersima donijeli su Nenad Milijaš (30) i David Edwards (57).

arti-201010300067006Uoči ovog dvoboja trener Manchester Citya Roberto Mancini je upozorio svoje igrače da se ostave pića ili neće igrati. Naime, ovog tjedna su Gareth Barry, Joe Hart i Adam Johnson uslikani sa bocom žestice tamo gdje su mislili da ih nitko neće pronaći - u škotskoj zabiti gdje su došli igrati golf. No, sva trojica igrali su ipak igrali protiv Wanderersa.