U velikom derbiju na Anfieldu kapetan Liverpoola Steven Gerrard je 'asistirao' Drogbi za prvi gol i tako gostima olakšao put do pobjede.

2.5.2010.
18:25

arti-201005010215006Nogometaši Chelseaja su u derbiju 37. kola Premiershipa na gostovanju u Liverpoolu pobijedili Redse s 2:0 i došli na korak od osvajanja novog naslova prvaka Engleske, četvrtog u povijesti, prvog nakon 2006. kada je Jose Mourinho u svojoj eri drugi put zaredom pokorio Premiership.

Menadžer branitelja naslova Manchester Uniteda Alex Ferguson, čiji igrači jedini mogu zakomplicirati život klubu sa Stamford Bridgea, nadao se da bi Liverpool Ancelottijevoj momčadi mogao otkinuti bod(ove) i tako pomoći Crvenim vragovima, no 'umorni' domaćin, koji je u četvrtak nakon sraza s Atletico Madridom ispao iz polufinala Europske lige, u tome nije uspio.

Prvi gol Chelsea je postigao u 33. minuti kada je Steven Gerrard neoprezno vraćao loptu svom vrataru, no Didier Drogba je pokupio loptu, zaobišao Reinu i zatresao mrežu za 1:0.

Nakon devet minuta igre u drugome dijelu gosti su povećali vodstvo nakon što je Nicolas Anelka prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, gdje ju je dočekao Frank Lampard, koji ju je zakucao u gol za 2:0.

Posebnost ove utakmice leži i u činjenici da na Anfieldu nije bio predsjednik Liverpoola Martin Broughton, koji je izjavio kako ne želi doći na susret jer je veliki navijač Chelseaja?!

"Svaki iskreni navijač, koji prati svoj klub 55 godina kao ja, ne može se preobratiti preko noći. To je u krvi. radi se o emocijama, a svi vjerni navijači Liverpoola znaju o čemu pričam. Bilo bi neukusno doći na Anfield i pokazati ljubav prema Chelseaju. To ne bi bilo pošteno prema navijačima Redsa. Oni su divni i nikada to ne bih učinio. Radije ću ostati kod kuće i gledati utakmicu na televiziji", izjavio je dan uoči dvoboja Broughton.

Manchester United je golom Nanija u 28. minuti uspješno riješio gostovanje kod Sunderlanda, vratio se na bod zaostatka za Chelseajem i tako odgodio odluku o prvaku za posljednje kolo Premiershipa 9. svibnja kada će na Stamford Bridgeu gostovati Wigan, dok Manchester United na svom terenu dočekuje Stoke City.