U hrvatskom derbiju Klasnićev Bolton je kod kuće poražen od Eduardovog Arsenala 0:2. Blackburn je na svom terenu svladao Fulham 2:0, a Nikola Kalinić je u 85. minuti zaradio ovacije navijača.

17.1.2010.
21:35

arti-201001160159006Owen Coyle, novi trener na klupi Boltona, počeo je svoj mandat porazom. U susretu 22. kola engleskog prvenstva Arsenal je na gostovanju svladao Wandererse 2:0, a na terenu su bila oba hrvatska reprezentativca.

Ivan Klasnić je igrao do 79. minute kada ga je zamijenio Šveđanin Johan Elemander, a Killer je bio začetnik svih opasniji šansi Boltona. Eduardo da Silva je na terenu bio do 84. minuti kada je svoje mjesto prepustio Meksikancu Carlosu Veli.

Dudu je pružio odličnu igru i sudjelovao je u akciji za oba pogotka Topnike. U 28. minuti je odigrao sjajan dupli pas sa Cescom Fábregasom, koji je pored vratara Jussija Jaaskelainena lagano plasirao loptu u mrežu.

U 78. minuti Eduardo je ubacio s lijeve strane, lopta je preletjela sve igrače u petercu i došla do Frana Meride, koji ju je zakucao u mrežu za potvrdu slavlja Arsenala.

Sat vremena ranije Blackburn je na svom Ewod Parku pobijedio Fulham 2:0 (1:0), a golove su zabili Christopher Samba u 25. minuti nakon kornera, te Ryan Nelsen u 54. minuti poslije asistencije Bennija McCarthyja iz slobodnog udarca.

Iako je trener Sam Allardyce najavio kako ga neće koristiti u prvoj postavi, Nikola Kalinić odigrao je za Roverse svih 90 minuta.

Hrvatski napadač je imao dvije izgledne situacije u prvom poluvremenu, a nakon akcije u 84. minuti, kada je uložio cijelog sebe, navijači Blackburna počeli skandirali njegovo ime kao nagrada za sve što je pružio u posljednjim utakmicama.

Prvi nedjeljni susret 22. kola odigrali su Aston Villa i West Ham, koji su odigrali bez pogodaka.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 48 bodova, na drugom mjestu je Manchester United sa 47 bodova, ali i utakmicu više, dok je Arsenal na trećem mjestu sa 45 bodova.