Samo četiri dana nakon lude prvenstvene pobjede protiv Stokea, u kojoj se morao obračunati sa suigračem Ekottom, Vedran Ćorluka ozlijedio je koljeno u četvrtfinalu FA Cupa.

25.3.2010.
1:22

arti-201003220349006Tottenham i dalje nezaustavljivo gazi. Nakon što je momčad Harryja Redknappa uspješno s 2:1 svladala Stoke golom Kranjčara u 31. kolu Premiershipa, niz uspjeha nastavio se i u FA Cupu.

Tottenham Hotspur 0 - 1 Fulham

Četvrta momčad Engleske lige plasirala se u polufinale FA Kupa zahvaljujući 3:1 (0:1) pobjedi protiv Fulhama na svom White Hart Laneu u ponovljenom dvoboju četvrtfinala.

Gosti su poveli preko Bobbyja Zamore u 18. minuti, ali nastavak je protekao u potpunoj dominaciji Tottenhama koji je postigao tri pogotka.

arti-201003200178006Na 1:1 izjednačio je David Bentley, koji je na poluvremenu zamijenio Niku Kranjčara, a vodstvo domaćima od 2:1 donio je Roman Pavljučenko u 60. minuti. Ruski napadač je u 53. minuti zamijenio Vedrana Ćorluku koji je morao izaći zbog ozljede koljena, da bi konačnih 3:1 postavio Eidur Gudjohnsen 66. nakon sjajnog dodavanja Luke Modrića.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za Spurse koji će u polufinalu 11. travnja na Wwembleyu igrati protiv Portsmoutha.

U prvom polufinalu 10. travnja također na Wembleyu igrat će Chelsea i Aston Villa.