Pobjednici prošlosezonske Europske lige, nogometaši Atletica iz Madrida, osvajili su europski Superkup nakon što su u Monte Carlu na stadionu Louisa II svladali Inter s 2:0 (0:0).

28.8.2010.
1:09

Monte Carlo. Stadion: Loiis II. Gledatelja: 18.000 Sudac: Busacca (Švicarska) Strijelci: 0:1 Reyes (62), 0:2 Aguero (82)

INTER: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, Chivu - Cambiasso, Zanetti, Stanković (Pandev, 69) - Sneijder (Coutinho, 79) - Eto'o, Milito

ATLETICO: De Gea - Ujfaluši, Perea, Godin, Dominguez - Simao (Camacho, 90), Assunçao, Raul Garcia, Reyes (Merida, 70) - Aguero, Forlan (Jurado, 82)Prva natjecateljska utakmice Intera pod vodstvom novog trenera Rafaela Beniteza za navijače talijanskog kluba, koji je prošle sezone osvojio Ligu prvaka te talijansko prvenstvo i Kup, završila je razočaravajuće.

U blijedom prvom poluvremenu gotovo da nije bilo prilike za spomen, a u 62. minuti je Reyes doveo Atletico u vodstvo.

Aguero je u 82. povećao predost španjolske momčadi, a Inter je u samom finišu utakmice imao priliku smanjiti iz penala kojeg je zaradio Goran Pandev, no udarac Diega Milita je obranio vratar David de Gea.