Arsenal golijadom osvojio Emirates Cup!

Nogometaši Arsenala pobjednici su četvrtog izdanja Emirates kupa koji se tradicionalno uoči početka sezone igra u Londonu na njihovom stadionu Emirates.

1.8.2010.
21:51

U susretima igranim drugog dana turnira Arsenal je pobijedio Celtic 3:2 (2:0), dok su Lyon i Milan odigrali bez pobjednika 1:1 (0:0).

arti-201008010242006Topnici su imali atomski početak. Tri gola u nizu zabili su Vela, Sagna i Nasri, a Škoti su se probudili tek u 71. minuti kad je Murphy smanjio na 3:1. U 82. minuti Ki je uspio utakmicu učiniti neizvjesnom zabivši za 3:2, ali bilo je to sve od Celtica.

U prvom susretu Milan je poveo golom Borriella u 55. minuti, a rezultat je izjednačio Briand u 79. minuti. U redovima francuske momčadi nije bilo hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena.

U subotu su Celtic i Lyon odigrali 2:2, a susret između Arsenala i Milana je završio 1:1.

Na turniru svaka momčad igra po dvije utakmice, pobjeda se boduje s tri boda, a remi donosi jedan, međutim i svaki pogodak donosi po jedan bod. Na koncu je Arsenal osvojio prvo mjesto sa osam bodova, Lyon i Celtic su sakupili po pet bodova, a Milan četiri boda.