JUŽNA KOREJA - MEKSIKO 1-2: / Koreja zabila u sudačkoj nadoknadi, ali to nije bilo dovoljno! Meksiko na korak do osmine finala!

23.6.2018.
17:00
AFP, PASCAL GUYOT

U susretu 2. kola skupine F na Svjetskom nogometnom prvenstvu Meksiko je u Rostovu na Donu svladao Južnu Koreju sa 2-1 (1-0).

Strijelci za Meksiko bili su Carlos Vela (26-11m) i Javier Hernandez (66), dok je na konačnih 2-1 smanjio Heung-min Son (90+3).

Meksiko je na vrhu skupine s maksimalnih šest bodova, no još uvijek nije osigurao nastup u osmini finala, dok je Južna Koreja bez bodova, ali i dalje ima teoretske izglede za prolazak skupine. Trenutačno je druga Švedska s tri boda, dok je svjetski prvak njemačka treća bez bodova prije večerašnjeg ogleda tih dviju reprezentacija u Sočiju.

Meksiko je poveo iz kaznenog udarca u 26. minuti. Korejski branič Jang neoprezno je igrao rukom u svom kaznenom prostoru pa je srpski sudac Mažić pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Vela.

Pobjedu je Meksiko potvrdio u 66. minuti iz brzog protunapada kojega je povukao Lozano i uposlio Hernandeza koji se sjajnim driblingom riješio čuvara i portom sigurno poslao loptu u mrežu.

U samoj završnici dvoboja Son je ublažio poraz Južne Koreje lijepim udarcem sa 20-ak metara u gornji desni kut nemoćnog Ochoe.

UŽIVO:

ROSTOV ARENA, SKUPINA F SP-A

JUŽNA KOREJA - MEKSIKO 1-2

KRAJ: Meksiko je nakon dva gola u prvom dijelu uprkos šoku u sudačkoj nadoknadi posao priveo kraju!

93' GOOOOOL Son je zabio golčinu iz kosa s oko 25 metara od gola!

90' Pet minuta sudačke nadoknade.

88' Son je pokušao s oko 20-ak metara, ali to ide preko gola.

84' Hong Chul je izašao iz igre, a ušao je Kim Min-Woo.

83' Opet Woo-Young Jung ružno starta na protivnika, ali ništa od isključenja.

80' Woo-Young Jung dobio je četvrti žuti karton za ekipu Južne Koreje večeras.

77' Posljednja promjena kod Meksika, ušao je Dos Santos umjesto Carlosa Vele.

76' Ochoa je srušen u duelu i treba medicinsku pomoć, ali čini se da će moći nastaviti.

Na tribinama Rostov Arene je prava fešta Meksikanaca!

71' Još jedna promjena kod Meksika, izlazi Hirvinh Lozano, a u igru će ući Jesus Corona.

68' Promjena kod Meksika, izašao je Guardado, a ušao Rafa Marquez. Meksiko zatvara utakmicu!

66' GOOOOOL Chicharito je zabio nakon sjajne kontre Meksika!

64' Prva promjena na utakmici, mijenja Koreja! Ulazi Lee Seung-Woo, a izlazi Ju Se-Jong.

62' Dobar pokušaj Južne Koreje završio je u bloku Meksikanaca.

58' Kapetan Meksika Guardado je sjajno pucao, ali vratar Južne Koreje bio je spreman i na to!

56' Sung-Yong Ki opalio projektil po sredini gola i zamalo iznenadio Ochou!

54' Nekoliko dobri prilika Koreje, ali i dalje ne dovoljno da savladaju Ochou.

51' Hirving Lozano je odlično primio loptu i pucao visoko iznad gola!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

POLUVRIJEME: Meksiko je cijelo poluvrijeme kontrolirao utakmicu i zasluženo odlazi s vodstvom na odmor.

45' Igrat će se minuta sudačke nadoknade!

43' Nakon dugo vremena ozbiljna prijetnja, Lozano je pucao preko gola Koreje!

42' Jae-Sung Lee je grubo startao na igrača Meksika, ali Mažić je odlučio da još nije vrijeme za žuti karton.

39' Son je pobjegao obrani Meksika i krenuo prema njihovim vratima, ali Ochoa je prije njega stigao do lopte i spriječio ga u postizanju pogotka.

36' Hee-Chan Hwang je pokušao s ruba šesnaesterca, ali neuspješno.

35' Pridigao se Yong Lee i može nastaviti.

34' Yong Lee leži na terenu nakon zadnjeg duela, pitanje je hoće li moći nastaviti utakmicu.

31' Heung-Min Son je s velike udaljenosti iz slobodnjaka poslao loptu nebu pod oblake.

28' Miguel Layun je okušao svoju sreću sa ruba šestnaesterca nakon što je primio preciznu loptu, ali vratar Koreje na mjestu!

26' GOOOOOOL Strijelac je Carlos Vela iz penala!

25' Penal za Meksiko!

24' Kontra Meksika, ali lopta je prošla kroz šesnaesterac Koreje i otišla van terena.

22' Son je čak tri puta u jednoj akciji pucao prema golu Meksika, dva puta u blok i jednom pored gola. Ostaje 0:0!

20' Pokušali su Korejci centaršutom, a Ochoa je to samo pogledom ispratio van iz terena.

16' Meksiko dominira i ima čak 71 posto loptu u nogama, ali još nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Južne Koreje.

13' Velika prilika za Koreju! Nakon dobre polukontre Koreje branič Yong Lee je zakasnio na loptu koja je padala u peterac Meksika i napravio prekršaj u napadu!

12' Nakon dobrog ubacivanja iz slobodnog udaraca Chicharito nije dobro glavom zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.

10' Novi korner za Meksiko, ali stoperi Koreje bez problema otklanjaju prijetnju.

7' Nakon neuspješnog kornera Meksika Koreja je krenula u kontranapad, ali obrana Meksika bila je spremna na to.

3' Korejci su agresivno krenuli u utakmicu, Yong Lee je napravio prekršaj, a Milorad Mazic je odmah svirao faul.

1' Počela je utakmica!