Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
VIDEO: /

Snimke iz zraka razrušene sjeverne Italije

U Italiji je gotovo 12 sati nakon razornog potresa iz ruševina spašena 65-godišnja žena.

VOYO logo
VOYO logo

"Bila je ispod jednog kuhinjskog elementa, to ju je spasilo. To je čudo", kazao je vatrogasac iz Modene koji je sudjelovao u spašavanju.

Žena je zazivala u pomoć, a nanjušili su je i psi, te je oko 21 sat navečer izvučena iz ruševina i prebačena u bolnicu.

Kuća u kojoj je žena živjela potpuno se urušila.

Kako piše La Repubblica, nakon prvog udara vidjelo se da kuća nije sigurna, ali je žena ušla natrag kako bi pokupila odjeću i vrijednosti, kad se uslijed kasnijih podrhtavanja tla urušila.

Inače, u potresu je, po posljednjim podacima, poginulo 16 osoba, jedna se osoba smatra nestalom, 350 ih je ranjeno. U jučerašnjem potresu je oko 8.000 ljudi ostalo bez krova nad glavom, a uz onih 6.000 koji su bez domova ostali u potresu 20. svibnja, broj građana koji spavaju na otvorenom popeo se na najmanje 14.000.

Nažalost, ravnatelj Nacionalnog instituta za geofiziku i vulkanologiju (INGV) Stefano Gresta je izjavio da nova snažna podrhtavanja tla nisu isključena.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike