U izjavi koja je medijima dostavljena iz ureda predsjedatelja Predsjedništva BiH Bakira Iztebegovića stoji kako on u cijelosti podupire procesuiranje svih ratnih zločina, no od pravosudnih tijela očekuje da se odupru političkim pritiscima čiji je cilj "stvaranje umjetnog etničkog balansa" u počinjenim ratnim zločinima, čime se pokušavaju promijeniti činjenice o karakteru posljednjeg rata u toj zemlji.
Uhićenje Dudakovića i njegovih suboraca Izetbegović drži nepotrebnim ponižavanjem jer su oni svo vrijeme bili dostupni pravosudnim tijelima.
"Poštujući presumpciju nevinosti, vjerujemo da će general Dudaković i pripadnici Petog korpusa u poštenom sudskom postupku odbaciti sve optužbe koje im se stavljaju na teret", izjavio je Izetbegović.
Zvizdić : To je izjednačavanje krivnje
Predsjedatelj Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić također je ocijenio nepotrebnim policijsko privođenje Dudakovića i ostalih jedanaest osumnjičenih bivših pripadnika Petog korpusa, a i on drži kako je u ovom slučaju riječ o pokušaju izjednačavanja krivnje nekadašnjih zaraćenih strana.
"Želimo vrlo jasno poručiti da pokušaj izjednačavanja krivnje u broju i obujmu izvršenih zločina tijekom agresije na BiH neće uspjeti", kazao je Zvizdić za agenciju Fena izražavajući uvjerenje kako je Dudaković nevin i kako je časno izvršavao svoje zadaće, kao i drugi bivši zapovjednici u Armiji BiH koji su također suočeni s istragama i suđenjima zbog sumnje u ratne zločine.
Dodik: Potomci žrtava pravdu čekaju 20 godina
Predsjednik RS Dodik tvrdi pak kako je uhićenje Dudakovića potpuno opravdano, ali smatra kako je to trebalo obaviti znatno ranije.
"Potomci žrtava Dudakovićevog zločina pravdu čekaju više od 20 godina. U međuvremenu su mnogi umrli, kao što je umrlo na desetine svjedoka njegovih brutalnih zločina", kazao je Dodik lokalnim medijima podsjećajući kao je upravo on bio taj koji je 2006. godine, kao tadašnji entitetski premijer, podnio prijavu protiv Dudakovića. Ipak, oprezno je zaključio kako je neizvjesno kakav će uopće biti sudski epilog ovog procesa.