Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PRIJETI IM PET GODINA ZATVORA: /

Uhićen dvojac koji je dronovima totalno blokirao aerodrom na Gatwicku

Prekid prometa utjecao je na 120.000 putnika, koji su zapeli na Gatwicku, bili prisiljeni spavati na podu ili tražiti alternativne pravce do svojih odmarališta ili božićnih obiteljskih okupljanja

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Britanska policija u Sussexu priopćila je u subotu kako je uhitila dvije osobe koje se dovodi u vezu s preletima dronova u londonskoj zračnoj luci Gatwick, zbog čega je ta druga najprometnija britanska zračna luka bila zatvorena 36 sati i ponovno otvorena u petak.

Uhićenja su dogodila kasno u petak, a policija je priopćila kako još traje istraga o protupravnoj upotrebi bespilotnih letjelica koje su ozbiljno poremetile letove u tu zračnu luku i iz nje.

Prekid prometa utjecao na 120.000 putnika

Letovi su obustavljeni u srijedu oko 21 sat kada su dva drona nadlijetala aerodrom. Prekid prometa utjecao je na 120.000 putnika, koji su zapeli na Gatwicku, bili prisiljeni spavati na podu ili tražiti alternativne pravce do svojih odmarališta ili božićnih obiteljskih okupljanja.

Upravljanje dronom u krugu jednog kilometra oko aerodroma kažnjivo je s pet godina zatvora.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike