Naime, zagovornici spiruline tvrde da bi ova alga mogla biti održivi izvor proteina koji bi mogao biti i alternativa mesu.
"Alga raste jako brzo, normalno joj treba oko 24 sata da se udvostruči", kaže za AFP zaposlenik Patsakorn Thaveeuchukorn, koji triput tjedno 'ubire' algu iz bačava postavljenih na krovu hotela. On radi za tvrtku EnerGaia, koja jedina prodaje svježu spirulinu.
Budući da još nemaju pogonsku proizvodnju, nakon 'ubiranja' spiruline iz bačvi, alga se stavlja u svojevrsnu mašinu u kojoj se ispire, a potom se želatinozna zelena smjesa ručno prebacuje u staklenke. Jedna staklenka traje do tri tjedna, a alga nema nikakvog okusa pa se može kombinirati s drugim namirnicama.
"Izvrsna je za vegetarijance i vegane. Također je puna antioksidansa. Dobra je i za čišćenje tijela", kaže Derek Blitz, tehnološki direktor u EnerGaiai.
Iako se spirulina desetljećima koristi kao dodatak prehrani, Rosa Rolle iz UN-ove Organizacije za hranu i agrikulturu upozorava da se potrošači ipak trebaju dobro informirati o pozitivnim i negativnim učincima spiruline. Npr. spirulina nije dobra za ljude koji imaju problema s gihtom, jer proizvodi dosta urične kiseline.