Prva se na listi našla kompanije Tootsie Roll, koja proizvodi svjetski poznate bombone. No, poslovanje kompanije je obavijeno velom tajne, pa se priča da njen predsjednik Uprave navodno ima 90 godina. Nemoguće je analizirati i vrijednost kompanije, jer se ne može doći do informacija budući da se izvješća o zaradi ne puštaju u javnost.
Druga po redu je Coca-Cola, koja je mjesto na listi zaslužila zbog ljubomornog čuvanja recepta ovog najpoznatijeg pića na svijetu. Naime, samo dvojica izvršnih direktora znaju cijeli recept koji je tajan još od punjenja prve boce 1886. godine, a zbog toga ista dvojica direktora nikada ne smiju biti skupa kako im se ne bi dogodilo nešto zbog čega bi recept mogao biti zauvijek izgubljen.
Treća je kompanija Bridgewater, koju je HuffingtonPost nazvao 'hedge fondom'. Čak navode izjavu bivšeg suradnika Raya Dalia, koji je kazao: "Bridgewater je kult. Izoliran je, ima karizmatičnog vođu i svoju vlastitu dogmu".
Na četvrtom se mjestu našla poznata kompanija Apple, čiji je sistem rada toliko tajan da je oko sebe izgradio cijelu industriju koja se bavi stvaranjem, širenjem i pobijanjem glasina o kompaniji. Ipak, nedavni sudski spor između Applea i Samsunga otkrio je kako otprilike izgleda rad u toj kompaniji koju je osnovao pokojni Steve Jobs.
Peti na listi je američki lanac trgovina mješovitom robom Trader Joe's, koji je poznat zato što - vjerovali ili ne - nikada nema rasprodaje. Sjedište kompanije nalazi se u Kaliforniji, a navodno je u vlasništvu tajnovite njemačke obitelji, koja je odredila sličnu (tajnovitu) politiku kompanije.
Na šestom se mjestu našla švedska IKEA, i to zbog vlasničke strukture kompanije. Naime, IKEA Grupa je početkom godine prvi put javno objavila financijsko izvješće, što je bio i prvi javni uvid u to kako ta grupacija funkcionira, piše HuffingtonPost.
Lanac brze hrane KFC našao se na sedmom mjestu liste, i to zbog čuvanja recepta za piletinu koju reklamiraju kao "za prste polizati". Čak su 2001. godine tužili bračni par iz Kentuckyja koji je bio uvjeren da je među papirima u svom podrumu pronašao recept za KFC-ovu pohanu piletinu, ali su odustali od tužbe kada je utvrđeno da recept nije isti kao njihov.
Na osmom mjestu su Thomas' English Muffins, kompanija koja plaća godišnje čak 90.000 dolara da bi sačuvala tajnu ukusnih slastica. Recept za njihove punjene muffine vidjelo je samo sedmero ljudi.
Deveta je kompanija Glencore, registrirana za proizvodnju i prodaju roba i usluga. Podatke o svom poslovanju tajili su i netom prije izlaska na burze i javne ponude dionica, a na njihovoj službenoj internetskoj stranici ne može se čak doznati ni ime osnivača kompanije.
Na desetom se mjestu nalazi kompanija Monsanto, koja proizvodi pesticide i GMO sjemenje. Zajedno s drugim srodnim kompanijama potrošili su 13,5 milijuna dolara da bi zaustavili inicijativu iz Kalifornije da se obilježava hrana uzgojena iz genetski modificiranog sjemena, a na sudu su se izborili za tajnost svoje formule za brži rast usjeva.
Na posljednjem je mjestu zloglasna kompanija Blackwater Security, koja je promijenila ime u Academi LLC nakon raznih neslavnih incidenata u kojima su sudjelovali. New York Times je objavio da je osnivač kompanije organizirao privatnu plaćeničku vojsku novcem iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, za razne operacije kako izvan granica SAD-a i unutar njih.