Njihova tijela pronađena su kasnije kada je požar ugašen, a bila su potpuno spaljena. Pobunjeni radnici bili su naoružani kamenjem, lukovima i strijelama. Nakon incidenta prijavljen je nestanak četiri osobe, a i dva automobila u vlasništvu omraženog šefa plantaže spaljena su.
Policija je privela tri radnika koje povezuje s incidentom. Vjeruje se da je izbio nakon što je menadžment naredio da se desetero radnika iseli iz smještaja na plantaži u Kunapatharu u državi Assam. Sukob je, prema navodima policije, trajao dva tjedna da bi se završio tragično za Bhattacharyya i njegovu suprugu.
Prostrijelio učenika i ranio četvero ljudi
On je i prije dvije godine imao problema sa zaposlenima na plantažama kojima je upravljao. U tom su sukobu radnici zapalili tvornicu čaja u Raniju, blizu Guwahatija, glavnog grada Assama, i to nakon što je zapucao na njih.
Rulja se okupila blizu njegove kuće prosvjedujući zbog njegovog napada na jednu ženu iz Ranija u ožujku 2010. godine, a on je, pokušavajući rastjerati prosvjednike, prostrijelio jednog učenika i ozlijedio još četvero ljudi.
Iz indijske države Assam potječe čak polovica ukupne proizvodnje čaja u Indiji, a na oko 800 plantaža radi više desetaka tisuća ljudi. Sukobi slabo plaćenih, izgladnjelih radnika i menadžmenta nisu rijetkost. Prije pet godina vlasti su čak naredile pojačan nadzor nad upraviteljima plantaža, jer je u samo pet mjeseci umrlo 168 radnika zbog bolesti povezanih s trovanjem ili bakterijskom zarazom vode.