Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
5600 KUNA /

Francuska uvodi kazne za one koji ne štede energiju. Nema neonskih reklama, ostavljanja otvorenih vrata

Zabrana korištenja neonskih znakova na snazi je u nekim mjestima, a iznimka će biti zračne luke i stanice

VOYO logo
VOYO logo

Francuska ministrica energetske tranzicije Francuske, Agnes Pannier-Runacher rekla je jednim francuskim novinama da će tamošnjim dućanima izdati naredbu zatvaranja vrata dok koriste klimu te će im ograničiti upotrebu neonskih svjetala, sve kako bi smanjili upotrebu energije, prenosi BBC.

Kaže i kako će kaznom od 750 eura (cca 5600 kuna) biti kažnjeni oni koji prekrše pravilo o upotrebi klime, a ministrica navodi kako će u narednim danima izdati dva dopisa o štednji energije.

"Prvi će proširiti zabranu upotrebe neonskih reklama između 1 i 6 sati", rekla je pa dodala da će se druga odnositi na zabranu ostavljanja otvorenih vrata za vrijeme upotrebe klime ili grijanja.

Inače, zabrana korištenja neonskih znakova na snazi je u mjestima s manje od 800 tisuća stanovnika, a sada će biti uvedena u cijelom zemlji. Ipak, iznimka će biti zračne luke i stanice javnog prijevoznika.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike