Tamara Fields pokrenula je tužbu protiv vlasnika te popularne drušvene mreže jer smatra da je Twitter omogućio teroristima da šire svoje bolesne ideje. Na taj je način Twitter pripomogao porastu ekstremizma i širenju radikalnih ideja.
Teroristička propaganda s društvenih mreža
Bez društvenih mreža ne bi toliko narasli
Islamska država uspjela je regrutirati tisuće militanata uz pomoć društvenih mreža, a Twitter nije učinio dovoljno da to spriječi, piše Mirror.
Njen suprug Loyd jedan je od poginulih instruktora u napadu IS-a na policijski kamp u Jordanu. Ubio ga je jedan od obučavanih jordanskih policajaca.
"Bez Twittera IS ne bi uspjela postati najzloglasnija teroristička organizacija u svijetu", navela je Tamara u tužbi.
Društvene mreže idealne su za regrutiranje
Iz Twittera poručuju da je tužba neosnovana te da im je žao zbog velikog gubitka koje je ta obitelj pretrpjela:
"Na Twitteru nema mjesta za prijetnje nasiljem i to je jasno naglašeno u našim pravilima", navode. Ipak, brojni hashtagovi koje koriste teroristi i njihovi simpatizeri svakodnevno se koriste bez ikakvih ograničenja.
Lani je Twitter zaprimio tisuću molbi da ukloni pojedine profile i informacije, no tek 42 posto tih zahtjeva su odobrena.
Direktor američkog FBI James Comey kazao je da su društvene mreže idealno mjesto za 'prodaju' terorizma i ubojstava.
Propaganda za naivne
Islamska država često objavljuje snimke i fotografije ljudi koji žive na okupiranom području. Snimke nekako završe na Twitteru a korisnici iz dijele među sobom. Naravno riječ je o propagandi koja nema veze sa pravim životom u okupiranom području Sirije i Iraka.
Ovo su tek neke od njih:
islamska država, propaganda
islamska država, propaganda
Trgovac na okupiranom području.
Miran dan u sirjiskom gradu Raqqa, sjedištu IS-a
Trgovina modernom odjećom