U Srbiji, sudeći po nazivima ulica, i dalje se živi u vremenu "bratstva i jedinstva", barem su se tako 2013. žalili vodeći mediji u Srbiji. Njihova konstatacija počivala je na tome kako u tamošnjim gradovima postoji čak 16 zagrebačkih, 17 ljubljanskih, 50 sarajevskih, 20 podgoričkih i 48 skopskih ulica. Kako piše Večernji list, u to doba prije sedam godina, bilo je pet hrvatskih, 27 makedonskih, tri slovenske, 48 bosanskih, 34 crnogorske i 218 ulica maršala Tita.
Jedan dio srpskih intelektualaca i dužnosnika smatrao je da to nije problem, dok su drugi zagovarali i pozivali na preimenovanja ulica, govoreći o "reciprocitetu". Primjerice, tada je Beogradska ulica postojala, kao i sada, samo u glavnim gradovima Crne Gore i Makedonije. Tako je godinu dana kasnije Zagrebačka ulica u Beogradu postala Ulica Koče Popovića. Danas u 2020., ulice Beograda će ići u masovnije mijenjanje naziva ulica koje su vezane za gradove bivših država Jugoslavije pa će tako biti promijenjeno i 120 ulica vezanih za Hrvatsku. Isto tako, 30 godina nakon raspada SFRJ izbrisani će biti i neki od 400 naziva koji su u Beogradu vezani uz Sloveniju i BiH.
U hrvatskoj metropoli Beogradska ulica preimenovana u Kovačićevu
Prema pisanju Večernjeg lista, Beograd i drugi srpski nazivi nisu popularni u nazivima ulica i trgova bivših jugoslavenskih država. Beogradska ulica je 1990. u Zagrebu preimenovana u Kovačićevu, a kasnije je postala Ulica kneza Višeslava. S druge strane, Zagrebačka ulica i dalje postoji u Ljubljani, Sarajevu, Podgorici i Skoplju. U svim glavnim gradovima bivših jugoslavenskih republika i dalje postoji Ljubljanska ulica, dok se Sarajevska ulica nalazi u Zagrebu, Podgorici i Beogradu. Godine 2016. Sarajevska ulica obećana je u Ljubljani, no tamo je još uvijek nema.
Što se tiče Podgoričke ulice, ona postoji samo u Beogradu i u manjim mjestima poput Banje Luke, a razlog za to krije se u neslavnom nazivu Titogradska prije raspada SFRJ. Titogradska ulica još uvijek postoji u nekim gradovima u Srbiji kao što je primjerice Subotica. Titova ulica iz Hrvatske nije posebno micana, a nazivi ulica povezanih sa Srbijom još postoje u nekim dijelovima Hrvatske pa su se tako Apatinska, Alibunarska, Zemunska, Petrovardarinska, Somborska, Bačka, Subotička, Fruškogorska, Rumska i Slankamenska ulica smjestile i ostale u Zagrebu. U Osijeku nalaze se Srijemska i Subotička ulica, a Novosadska ulica nalazi se u Retkovcima.
Zadarska ulica je popularna u bivšim republikama SFRJ
Prema pisanju Večernjg lista, Dalmatinska ulica bila je vrlo popularna u bivšoj SFRJ, a i danas se nalazi u Mariboru i Podgorici. Osim toga, u Podgorici su i Plitvička, Kninska, Bohinjska i Trebinjska ulica dok se u Ljubljani i dalje nalazi Novosadska ulica. Osijek i Vukovar primjerice imaju Ljubljansku ulicu. Dalmatinska ulica nalazi se i u Novom Sadu, taman do Bulevara Europe.
U tom vojvođanskom gradu i dalje su Slavonska i Dubrovačka ulica. Prema istraživanju iz 2009. godine, od svih hrvatskih gradova najviše ulica nosi naziv Zadra, njih čak 177 diljem Europe.