Pogledajte kako je Zlatan srušio Srbiju!

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred Europsko prvenstvo, reprezentacija Švedske pobijedila je u Stockholmu Srbiju s 2:1.

5.6.2012.
21:41

Domaćini su poveli u 23. minuti pogotkom Toivonena nakon pogreške gostujućeg vratara Aleksića. Neven Subotić izjednačio je u 27. minuti dobro skočivši nakon kornera Tošića.

Konačnih 2:1 postavio je Zlatan Ibrahimović iz penala u 52. minuti, kojeg je skrivio drugi golman Srbije Kahriman nepotrebnim prekršajem nad Toivonenom.

Podsjećamo, Srbija će biti suparnik Hrvatskoj u idućim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Ovo joj je bio treći poraz otkad je selekciju preuzeo Siniša Mihajlović.

Prethodne dvije utakmice pod njegovim vodstvom Srbija je izgubila od Španjolske i Francuske, obje sa 2:0.

Laurent Blanc, izbornik francuske nogometne reprezentacije, može biti vrlo zadovoljan zadnjom provjerom svoje selekcije pred Euro. Francuska je u Le Mansu pobijedila Estoniju s 4:0.

Tricolori su poveli u 24. minuti nakon krasne akcije. Karim Benzema je petom gurnuo u šansu Francka Riberyja, koji si je iskosa s lijeve strane prsima pogurao loptu prema naprijed, a onda je udarcem u suprotni kut svladao gostujućeg vratara.

U 37. minuti, Benzema je zabio preciznim udarcem iskosa s lijeve strane za 2:0.

Početkom nastavka, u 47. minuti, poentirao je Benzema još jednom iz blizine, nakon ubacivanja Riberyja. Točku na i stavio je Menez pogotkom iz blizine u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon što ga je lijepo petom proigrao Giroud.

Utakmicom u Le Mansu Estonija je postala prva reprezentacija koja je odigrala barem jedan susret s preostale 52 članice Europske nogometne organizacije (UEFA).

Za razliku od Francuza, domaćini Ukrajinci se nisu baš nakrcali samopouzdanjem u svojoj posljednjoj provjeri pred Euro, jer su u Ingolstadtu izgubili od Turske s 2:0. Turska je bila bolja i zasluženo je pobijedila golovima Erkina u 30. i Pektemeka u 70. minuti. Andrij Ševčenko, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, propustio je u završnici dvije dobre prilike, jednom je pogodio gredu.

Austrija i Rumunjska odigrale su u Innsbrucku 0:0.