'Streljajte me, ali neću dati ostavku!'

'Pucajte iz svih oružja, streljajte me. Ova utakmica se ne može ni komentirati. Hajduk nije znao niti slabo odigrati i moram reći da je Istra zasluženo pobijedila.

27.10.2010.
23:29

arti-201010270795006Hajduk, prošlosezonski osvajač hrvatskog Kupa, neće braniti trofej osvojen u Šibeniku jer se u osmini finala na svom Poljudu 'poskliznuo' protiv Istre, pretposljednje momčadi HNL-a koja je pogotkom Hadžića u 105. minuti susreta Split zavila u crno i to na dan kada Torcida slavi svoj 60. rođendan.

arti-201010240284006Kada se tome pridoda prvi prvenstveni poraz u Vinkovcima nakon kojeg je Dinamo uz svoju pobjedu pobjegao na četiri boda prednosti, jasno je da pripreme za proslavu stote godišnjice kluba, za koju su čelnici Bilih najavili osvajanje naslova prvaka nakon pet godina, ne teku baš najbajnije.

arti-201010260727006Mogao je Hajduk i teže stradati od 1:0, a oko tri tisuće navijača je ironično skandiralo Hoćemo pirju, Sretan nam rođendan, i Špaco odlazi, Vuliću ostani, no trener Hajduka, kojem je stolica sve klimavija, ne pomišlja na odlazak s klupe:

"Pucajte iz svih oružja, streljajte me. Ova utakmica se ne može ni komentirati. Hajduk nije znao niti slabo odigrati i moram reći da je Istra zasluženo pobijedila. Nisam razmišljao o tome da dam ostavku, predsjednik može odlučiti što hoće, ali ja ostavku neću dati!", poručio je Špaco, dok je trener Istre Zoran Vulić uživao u velikoj pobjedi svojih igrača i svojem bivšem klubu poželio sreću u nastavku prvenstva:

"Imali smo male šanse, iskoristili smo jednu od prilika koje smo napravili i na kraju zasluženo pobijedili. Sada nam predstoji borba za opstanak, prvenstvo nam je puno važnije od Kupa. Ja od sveg srca želim Hajduku da osvoji prvenstvo za svoj stoti rođendan", izjavio je Vulić za Dalmacijanews.