Na intervju za posao treba doći maksimalno pripremljen, a to podrazumijeva i besprekoran izgled.
1. Udobnost
Nije loše indirektno se raspitati kakav dress code zagovara firma u koju ideš. Industrijama poput ekonomije, prava i consultinga najviše odgovara uobičajen poslovni izgled (crna suknja, bela košulja, crne cipele). Kreativnim industrijama poput marketinga, muzike ili grafičkog dizajna više odgovara ležerniji outfit s dozom lične kreativnosti, dok poslodavcima u modnoj industriji moraš pokazati da voliš modu i da imaš stila. No, najbitnije je da se u odabranoj odeći osećaš udobno i samopouzdano.
2. Pristojnost
Previsokim štiklama, prekratkim suknijama, dekolteima, drečavim bojama i patikama nije mesto na razgovoru za posao, kao ni zgužvanoj odeći. Osim toga, pripazi i na šminku i frizuru. Manje je više, pa od šminke koristi samo ono najosnovnije - puder, rumenilo, maskaru i neutralne tonove karmina. Što se tiče frizure, da li ćeš se odlučiti za raspuštenu kosu ili rep, manje je važno od činjenice da kosa uvek mora da bude oprana i uredna.
3. Neupadljivost
Često zaboravljamo na sitnice, kao što su nakit, nokti, parfem ili boja čarapa. Velik i upadljiv nakit ne dolazi u obzir, kao ni nokti u drečavim bojama (dužina nije toliko bitna). Za parfem je bitno da nije prejak.
Želimo ti mnogo sreće!