Soldin Köln konačno zabio i pobijedio!

Nogometaši Kölna, koje vodi hrvatski trener Zvonimir Soldo, u posljednjoj su utakmici 17. kola njemačkog prvenstva na svom terenu pobijedili Nürnberg sa 3:0.

20.12.2009.
22:40

Posljednjom utakmicom jesenskog dijela sezone Zvonimir Soldo je samome sebi donio potreban mir uoči pauze u prvenstvu.

Puno je kritika bilo upućeno na njegovu adresu posljednjih tjedana, bio je i u sukobu s najboljim igračem Milivojem Novakovičem, koji mu je protiv Nürnberga podario dva pogotka.

Slovenac je zabio u 70. i 77. minuti, a vodeći gol za Köln je postigao Brazilac Pedro Geromel u 37. minuti dvoboja. Ovim golgeterskim učinkom Soldina momčad će izbjeći neslavan rekord po najmanjem broju postignutih zgoditaka u polusezoni.

Do ovog dvoboja Kölnovi strijelci su zabili samo sedam golova, a najslabiji učinak od osam pogodaka je u sezoni 1965./1966. imao već davno ugasli klub Tasmania Berlin. Sada je ukupni saldo Soldine momčadi 10 golova i 18 bodova, čime su se popeli na 12. mjesto Bundeslige, što više ne izgleda tako loše.