Šok na Poljudu: Istra izbacila Hajduk iz Kupa!
Dinamo se lako probio u četvrtfinale hrvatskog Kupa pobjedom 2:0 u Karlovcu, dok je Hajduk nakon prvenstvenog poraza u Vinkovcima doživio novi težak udarac.
arti-201010260727006
Hajduk je skoro stradao na samom početku dvoboja, u četvrtoj minuti, kada je Žuržinov zaobišao vratara Radoševića, no
Bivši trener Splićana Zoran Vulić dobro je posložio i organizirao svoje igrače na Poljudu koji domaćinu nisu dali da se razigra te je prijetio tek povremeno iz prekida. U 40. minuti je Hajduk imao indirekt, no Buljatov udarac je završio u živom zidu, dok je dvije minute kasnije domaćin opet spašavao 'živu glavu'.
Ponovno je Žuržinov izbio sam pred golmana splitske momčadi koji je ipak spriječio vodstvo gostiju obranivši udarac s 12 metara. Gostima su tada 'narasla krila' te su postali sve opasniji, a u 56. minuti je Radošević s dvije intervencije spašavao svoja vrata i spriječio goste da povedu.
Dosadu na terenu donekle je oživjela bakljada Torcide koja slavi svoju 60. obljetnicu, a na terenu je jedina zanimljivost bila Ljubičićev udarac u 66. minuti.
Istra se nakon toga povukla u svoj šesnaesterac, a Ljubičić nije realizirao dobru situaciju u 82. minuti i pobjednik se ipak morao odlučiti u produžecima.
Nakon samo dvije minute igre u produžetku Istra je zamalo nokautirala
Ipak, gosti su uspjeli povesti u 105. minuti susreta kada je Ljubičić izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, Alimi povukao prema vratima i dodao Hadžiću koji je zatresao splitsku mrežu!
Četiri minute kasnije Vulićevi igrači su mogli dovršiti posao jer su imali stopostotnu situaciju pred Hajdukovim golom. Hadžić je izbacio Anđelkovića samog pred vratara
Isti igrač je mogao i povećati prednost u 25. minuti kada se našao 'oči u oči' sa Sunarom, no poslao je loptu preko vrata, dok je njegovu pogrešku ispravio Cufre u 34. minuti kada je poentirao nakon kornera kojeg je izveo Morales.
Cibalia je lako riješila posao u Zaprešiću te je slavila s 3:0 protiv Intera, Slaven Belupo je s 2:0 bio bolji od Suhopolja, dok je Osijek s 2:1 svladao Šibenik.
Ždrijeb parova i domaćinstava prvih utakmica četvrtfinala Kupa održat će se u četvrtak u 12 sati u Kući nogometa.