U životu je i inače dobro biti prvi, ali kada se radi o rasprodaji jeftinih stvari, brzina je ključna jer "tko prvi, njegovi bicikl"
"Imam električni bicikl i tražim si jedan mali pony bicikl za plac i to da ne moram biti u strahu da mi ga netko ne ukrade. Ovaj mi se isto čini da nije loš i za 10 eura, ne treba mi sjedalica, ali biciklu ništa ne fal", kazala nam je Angelina na tradicionalnoj policijskoj rasprodaji.
U ponudi je bilo više od 1000 ostavljenih i zaboravljenih stvari. Od bicikala, motora i tehnike pa sve do traperica, torbi i građevinskog materijala.
"Evo za knauf, gledaj. Super. Bicikle su mi zgrabili. Motore su zgrabili. Mobitele sam pokupio. Tri eura mobiteli. Kaj fali?", zadovoljan je Samir.
Pravi znalci kupovali su i po desetak mobitela pa je bilo i nervoze.
Vidim da imate iskustva u ovakvim situacijama, što je ključno? Ne želim komentirati
Oni ambiciozniji s većim rasponom ruku uspjeli su „dohvatiti“ i pravu malu flotu bicikala.
U metežu i gužvi nije bilo lako odabrati pravu stvar. Iskusni kupci kažu da je na ovakvim rasprodajama ključno reagirati brzo i odlučno. Trenutak nepažnje i premet koji ste možda željeli kupiti, uzme netko drugi.
Oni koji nisu bili dovoljno spretni - imaju se pravo ljutiti.
"Smeće je, nema ništa pametnoga", govori nam pak nezadovoljni gospodin.
Unatoč manjim organizacijskim problemima, policija na kraju zadovoljna i prodajom i posjetom.
"Nešto što nekome nema vrijednosti, ostavljeno je, možda nekome danas će vrijediti jako puno. Ako mu to treba. Dat ću primjer, hodalice koje su na tržištima skupe za priuštit si, pomagalo ortopedsko, ovdje se mogu kupiti za jedu simboličnu cijenu od 2-3 eura", zaključuje glasnogovornica PU zagrebačke Marija Goatti.
A za još manji iznos, uranjenim božićnim poklonom se počastio i Jakob koji si je kupio loptu.
I to je bilo to. Tko nije bio dovoljno brz, više sreće dogodine.